Hoppa till sidans innehåll

DM-Stafettresultat!

19 SEP 2011 22:53
Vi ber om ursäkt för de problem löpare drabbades av under DM-helgen som följd av krånglande datorkraft. Resultaten nedan är nu officiella. Vi arbetar på att presentera öppna banor snarast. Prisutdelning i ungdomsklasserna ägde rum på DM-helgen 4 september.
  • Uppdaterad: 10 JUN 2013 10:53

WINSPLITS 

 

Öppna banor Stafett-DM sö 2011-09-18 15:01
Resultat skapad av OS2003 Sverige © Stephan Krämer 2008


   Pl tartnr Lag                                         Tid 
             Namn                           År      Tid 


H210  (3)                   

    1    143 Trollhättans SOK 1                      1:54:51 
             Lennart Karlsson               28    49:18 
             Karl-Erik Fransson             42    36:08 
             Lars Ljungberg                 42    29:25 

    2    142 OK Skogsvargarna 1                      1:55:44 
             Allsing Carlsson               39    37:45 
             Kent Fredriksson               40    32:09 
             Ingemar Wiklund                43    45:50 

    3    141 Markbygdens OK 1                        2:05:40 
             Rune Arvidsson                 40    36:58 
             Bertil Johansson               31    47:52 
             Pär-Erik Johansson                   40:50 




H180  (16)                  

    1    124 OK Orinto 1                             1:15:43 
             Carl-Henry Andersson                 26:46 
             Hans Carlsson                        25:40 
             Stefan Lundh                         23:17 

    2    125 OK Skogshjortarna 4                     1:21:33 
             Kjell-Åke Isaksson                   27:13 
             Kalle Johansson                      24:59 
             Bengt Johansson                      29:21 

    3    133 Vänersborgs SK 1                        1:22:12 
             Per-Arne Johansson             44    27:22 
             Göran Larsson                  45    24:37 
             Lars Hogedal                   50    30:13 

    4    129 Markbygdens OK 1                        1:26:02 
             Torgny Pettersson              49    25:47 
             Ivan Andersson                 41    26:48 
             Per Knubbe                           33:27 

    5    127 OK Tranan 1                             1:27:44 
             Göte D-P Johansson                   27:14 
             Henrik Bergman                       27:29 
             Kjell Martinsson                     33:01 

    6    131 Ulricehamns OK 1                        1:28:48 
             Kjell-Åke Nilsson              48    27:12 
             Lars Tuvesson                  44    27:44 
             Anders Thomasson               51    33:52 

    7    134 OK Skogshjortarna 1                     1:32:49 
             Ingemar Andersson                    27:46 
             Ronny Andersson                      34:02 
             Evert Larsson                        31:01 

    8    126 Mullsjö SOK 1                           1:39:41 
             Klaes Axelsson                 63    27:43 
             Sven Erik Sjöholm              43    31:34 
             Sven-Olof Pettersson           45    40:24 

    9    135 OK Kullingshof                          1:41:11 
             Tommy Bäck                           26:17 
             Sten Johansson                       34:58 
             P-O Johnsson                         39:56 

   10    123 IK Ymer 1                               1:44:16 
             Kent Jogeland                  49    27:24 
             Bengt-Åke Svensson             43    38:26 
             Olle Hermansson                42    38:26 

   11    132 OK Skogshjortarna 3                     1:54:12 
             Bengt Svensson                       48:17 
             Kurt Fredrixon                       32:28 
             Martin Axelsson                      33:27 

   12    128 Istrums SK 1                            1:55:30 
             Sigvard Oscarsson              42    39:49 
             Karl-Inge Karlsson             39    36:09 
             Lars Wahlström                 44    39:32 

   13    130 OK Skogshjortarna 2                     2:01:08 
             Lasse Lannfelt                       45:51 
             Håkan Junfors                        39:18 
             Göran Rubendahl                      35:59 


         121 IK Wilske 1                             j godk. 
             Kenneth Mörk                   45    49:42 
             Bertil Wiklund                 36          
             Jan Wiklund                    67 Ej godk. 

         122 OK Orinto 2                             j godk. 
             Per Andesson                         26:51 
             Torbjörn Wikström                    27:51 
             Bengt Mattsson                    Ej godk. 

         136 Falköpings AIK OK                        fullf. 
             Stig Johansson                       32:58 
             Bo Andersson                         36:52 
             Roland Nilsson                    j fullf. 




H55  (8)                    

    1    109 Trollhättans SOK 1                      1:26:28 
             Jan-Åke Sörliklev              54    34:45 
             Per Ivarsson                   50    22:29 
             Thomas Lundgren                56    29:14 

    2    106 Hestra IF 1                             1:34:41 
             P-O Larsson                          34:01 
             Toivo Pentonen                       23:25 
             Bengt Jonsson                        37:15 

    3    108 Ulricehamns OK 1                        1:40:27 
             Magnus Andersson               55    42:55 
             Björn Pettersson               53    23:28 
             Ulf Palmér                     56    34:04 

    4    105 OK Skogshjortarna 1                     1:40:46 
             Lennart Hålsjö                       35:33 
             Kent Ivarsson                        28:57 
             Tomas Karlsson                       36:16 

    5    104 IF Hagen 1                              1:43:23 
             Urban Larsson                        38:14 
             Uno Magnusson                        26:14 
             Anders Eriksson                      38:55 

    6    110 Främmestads IK 1                        1:46:49 
             Kenne Ivehag                         39:26 
             Robert Jessen                        30:33 
             Bengt-Åke Jansson                    36:50 

    7    101 Tibro OK 1                              2:00:12 
             Ragnar Olsson                        35:24 
             Lennart Jakobsson                    32:44 
             Tommy Westerberg                     52:04 

    8    103 Trollhättans SOK 2                      2:01:14 
             Hans Ekberg                    55    44:48 
             Johan Carlsson                 53    27:15 
             Lars Pejryd                    53    49:11 




H50  (10)                   

    1     84 Trollhättans SOK 1                      1:37:31 
             Håkan Schmidt                  58    32:05 
             Stefan Johansson               58    30:41 
             Arne Nåbo                      61    34:45 

    2     87 IF Hagen 1                              1:44:38 
             Stefan Stomberg                      35:26 
             Klas Fredriksson                     33:52 
             Lars Holmberg                        35:20 

    3     90 Mullsjö SOK 1                           1:50:00 
             Johan Sandström                61    32:14 
             Kent Nero                      59    32:14 
             J-E Remäng                           45:32 

    4     86 Markbygdens OK 1                        1:51:07 
             Lennart Karlsson               57    36:57 
             Carl Johan Högstrand           56    35:07 
             Jonas Karlsson                 61    39:03 

    5     85 Trollhättans SOK 2                      1:57:30 
             Ulf Nyström                    59    37:05 
             Leif Boström                   61    36:23 
             Anders Axelsson                45    44:02 

    6     89 Tibro OK 1                              1:58:12 
             Torbjörn Löfving                     35:23 
             Jonas Lungren                        46:09 
             Karl Olsson                          36:40 

    7     82 OK Skogshjortarna 1                     2:08:11 
             Jan Ivarsson                         32:09 
             Tuomo Saaranen                       58:54 
             Andres Laas                          37:08 

    8     88 Bredareds IF 1                          2:10:27 
             Jan Unosson                    56    46:26 
             Clas Johansson                 58    31:59 
             Ulf Nordgren                   60    52:02 


          83 Istrums SK 1                            j start 
          81 Hestra IF 1                             j start 



H45  (9)                    

    1     61 Trollhättans SOK 1                      1:43:50 
             Bengt Norrman                  65    38:59 
             Janne Mattsson                 64    27:02 
             Mats Kristiansson              64    37:49 

    2     65 Hestra IF 1                             1:44:00 
             Kent Klasson                   65    39:05 
             Jonathan Börjesson             63    26:43 
             Stefan Aroneng                 66    38:12 

    3     62 Markbygdens OK 1                        1:45:11 
             Niclas Ek                      64    39:02 
             Bo Herdersson                        25:38 
             Niclas Andersson               64    40:31 

    4     67 OK Tranan 1                             1:54:51 
             Peter Lillen Nilsson                 39:23 
             Per Sundkvist                        26:40 
             Christian Jansson                    48:48 

    5     63 Falköpings AIK OK 1                     1:56:50 
             Jonas Hagström                       39:28 
             Magnus Blennow                 64    35:44 
             Bo Hallberg                          41:38 

    6     66 Istrums SK 1                            1:57:29 
             Lasse Karlsson                 63    38:23 
             Joachim Friberg                65    36:03 
             Tony Gustavsen                 65    43:03 

    7     70 OK Skogshjortarna 1                     2:06:26 
             Kjell Einarsson                      45:29 
             Hans Lindgren                        40:31 
             Lars Björkling                       40:26 

    8     68 Ulricehamns OK 1                        2:23:10 
             Per Andersson                  63    53:06 
             Stefan Spetz                   65    35:14 
             Christer Mannfolk                    54:50 

    9     69 Trollhättans SOK 2                      2:49:00 
             Dag Tryggö                     62  1:09:17 
             Bo Westerberg                  65    36:08 
             Stefan Hornebrant              62  1:03:35 




H40  (13)                   

    1     46 Vänersborgs SK 1                        1:46:45 
             Peter Cederberg                62    37:03 
             Anders Carlsson                69    33:11 
             Jesper Stenström                     36:31 

    2     49 Hestra IF 1                             1:46:56 
             Anders Ingemarsson                   38:16 
             Fredrik Sundström                    31:11 
             Jan Hilding                          37:29 

    3     51 OK Tranan 1                             1:52:25 
             Kenneth Johansson                    39:00 
             Thomas Andersson                     35:04 
             Mats Kindlund                        38:21 

    4     48 OK Skogshjortarna 1                     2:00:51 
             Max Tholen                           39:14 
             Kalle Tholén                         37:51 
             Jonas Ornung                         43:46 

    5     50 Markbygdens OK 1                        2:04:34 
             Johan Mars                     67    46:56 
             Martin Svensson                68    34:47 
             Mikael Bergstedt               69    42:51 

    6     42 Ulricehamns OK 1                        2:06:20 
             Joakim Lundberg                70    46:51 
             Jörgen Larsson                       34:55 
             Henrik Svensson                69    44:34 

    7     44 IF Hagen 1                              2:06:22 
             Thomas Bogren                        37:40 
             Ola Lundh                            39:31 
             Urban Bark                           49:11 

    8     53 Markbygdens OK 2                        2:30:55 
             Fredrik Ask                    69    47:59 
             Per-Anders Axelsson            67    51:37 
             Tomas Tranberg                 62    51:19 

    9     43 Trollhättans SOK 1                      2:42:38 
             Björn Kristiansson             69    38:29 
             Fredrik Englund                67  1:21:45 
             Patrik Svantesson              68    42:24 

   10     47 Gudhems IF 1                            2:46:13 
             Bernt Henriksson               63  1:05:54 
             Jan-Åke Emilsson               53    57:26 
             Mattias Hedfjärd               70    42:53 

   11     45 Falköpings AIK OK 1                     2:49:51 
             Erik Löseth                          46:58 
             Tommy Roos                           43:18 
             Sören Wilhelmsson                  1:19:35 

   12     41 Ulricehamns OK 2                        3:26:44 
             Pelle Järsenholt                   1:05:52 
             Lennart Johansson              69  1:03:32 
             Svante Berglund                68  1:17:20 


          52 OK Orinto 1                             j start 



H35  (5)                    

    1     31 OK Skogsstjärnan 1                      1:55:46 
             Calle Andersson                73    42:18 
             Henrik Karlsson                64    33:22 
             Björn Mårtensson               69    40:06 

    2     33 Istrums SK 1                            2:01:27 
             Anders Påhlman                       40:08 
             Stefan Andersson                     38:31 
             Tony Larsson                         42:48 

    3     34 OK Skogshjortarna 1                     2:03:09 
             Erik Tholen                          51:30 
             Erik Aamot                           31:50 
             Martin Ivarsson                      39:49 

    4     35 Vänersborgs SK 1                        2:09:50 
             Jonas Gustafsson               73    41:06 
             Tomas Johansson                76    32:27 
             Patrik Svalin                  74    56:17 


          32 Vänersborgs SK 2                         fullf. 
             Tomas Johansson                76 j fullf. 
             Johan Åhlund                   74          
             Patrik Svalin                  74          




H21  (17)                   

    1     12 Ulricehamns OK 1                        2:11:10 
             Gustav Eklöv                         51:02 
             Christian Arnesson                   34:03 
             Oskar Svärd                          46:05 

    2      3 Vänersborgs SK 1                        2:13:44 
             Mattias Nilsson                88    48:05 
             Jonas Wallin                   88    37:11 
             Erik Tengvall                  84    48:28 

    3     14 Hestra IF 1                             2:15:38 
             Rickard Holmqvist                    49:11 
             Christian Holmqvist                  36:03 
             Conny Rantzow                        50:24 

    4      2 OK Klyftamo 1                           2:17:59 
             Simon Markendahl                     51:41 
             Fajer Wennerberg                     36:14 
             Gustaf Wennerberg                    50:04 

    5      8 Vänersborgs SK 2                        2:25:03 
             Tobias Lindell                 82    51:16 
             Johnny Hålsjö                  83    39:52 
             Martin Hogedal                 80    53:55 

    6      9 OK Skogshjortarna 1                     2:29:36 
             Calle Stenberg                       58:45 
             Karl Larsson                         37:26 
             Max Karle                            53:25 

    7     13 Ulricehamns OK 2                        2:31:32 
             Oskar Eklöv                          48:03 
             Johan Palmér                         40:57 
             Henrik Eriksson                    1:02:32 

    8      1 OK Kullingshof 1                        2:35:51 
             Simon Andersson                90    48:14 
             Andreas Claesson               81    42:11 
             Marcus Johnsson                84  1:05:26 

    9     16 OK Klyftamo 2                           2:40:38 
             David Jonsson                        51:38 
             Mattias Hägglom                      42:29 
             Albin Evertsson                    1:06:31 

   10      6 Ryda SK 1                               2:40:40 
             Johan Andersson                94    55:52 
             Erik Skaar                     87    43:43 
             Björn Öberg                    65  1:01:05 

   11      7 Hjobygdens OK 1                         2:49:03 
             Johan Olsson                   92    59:51 
             Owe Törnroth                   56    57:15 
             Johan Törnroth                 89    51:57 

   12      5 Falköpings AIK OK 1                     2:54:25 
             Henrik Balagne                 85    59:28 
             Magnus Nicklasson                    47:29 
             Erik Nero                      90  1:07:28 

   13     17 Gudhems IF 1                            3:04:13 
             Johan Leijgård                 84  1:12:53 
             Thomas Gustavsson              78    41:17 
             Andreas Leijgård                   1:10:03 

   14     15 Gudhems IF 2                            4:01:52 
             Ulrika Fredriksson                 1:44:27 
             Elin Åkesson                       1:01:41 
             Niklas Fallgren                77  1:15:44 


          11 Tibro OK 1                              j godk. 
             Olle Åsberg                        1:20:24 
             Joakim Gustavsson                 Ej godk. 
             N.N.                              ej start 

           4 OK Skogshjortarna 2                      fullf. 
             Mikael Axelsson                    1:17:54 
             Andreas Johansson                    57:27 
             Kristian Gustavsson               j fullf. 

          10 Hestra IF 2                              fullf. 
             Rickard Börjesson                    52:38 
             Erik Jonsson                         44:37 
             Andreas Holmqvist                 ej start 




H20  (8)                    

    1    155 Markbygdens OK 1                        1:41:34 
             Pontus Karlsson                      40:27 
             Albin Andersson                      26:50 
             Johan Högstrand                      34:17 

    2    158 Ulricehamns OK 1                        1:48:15 
             Niklas Österlund                     38:49 
             Gabriel Andersson                    32:06 
             Nils Spetz                           37:20 

    3    153 Hestra IF 1                             1:54:03 
             Martin Larsson                       40:07 
             Martin Ahlberger-Johansson           30:38 
             John Börjesson                       43:18 

    4    157 Hestra IF 2                             2:03:45 
             David Johansson                      40:00 
             Dan Börjesson                        37:49 
             Joakim Karlsson                      45:56 

    5    156 Vänersborgs SK 1                        2:05:42 
             Erik Skärberg                  94    53:05 
             Per Moberg                     94    31:47 
             Björn Cederberg                95    40:50 

    6    151 OK Kullingshof 1                        2:09:36 
             Anton Karlsson                 94    53:04 
             Axel Barkestedt                93    31:50 
             Jesper Sjögren                 93    44:42 

    7    154 Markbygdens OK 2                        2:22:25 
             Simon Skogman                        40:04 
             Filip Andersson                      49:13 
             Joel Udd                             53:08 


         152 OK Orinto 1                              fullf. 
             Elin Claesson                      1:01:16 
             N.N.                              ej start 
             N.N.                              ej start 




D180  (3)                   

    1    262 Mariestads FK 1                         1:45:04 
             Bibbi Appelgren                44    42:13 
             Birgit Karlsson                41    35:10 
             Maria Skogsberg                63    27:41 

    2    263 IK Ymer 1                               1:52:23 
             Britt Rangert                  43    42:25 
             Ingrid Hermansson              43    32:28 
             Gunnel Svensson                43    37:30 

    3    261 OK Klyftamo 1                           1:55:31 
             Ulla Höök                            38:52 
             Margit Ryberg                        36:28 
             Christina Jonsson                    40:11 




D150  (7)                   

    1    253 IF Hagen 1                              1:39:42 
             Ann Nyström                          36:24 
             Eva Rabe Magnusson                   29:12 
             Inger Westerberg                     34:06 

    2    251 Bredareds IF 1                          1:45:52 
             Gunilla Larsson                57    33:59 
             Monika Johansson               64    34:52 
             Marianne Hansson               61    37:01 

    3    255 Mullsjö SOK 1                           1:48:26 
             Pia Käck-Fritzell              64    36:15 
             Anna Isaksson                  64    32:45 
             Kaarina Voudinmäki             44    39:26 

    4    256 Istrums SK 1                            2:20:43 
             Doris Danielsson                     56:42 
             A-C Jakobsson                        39:30 
             Gun Lundberg                         44:31 

    5    252 Trollhättans SOK 1                      2:33:19 
             Kerstin Svensson               53    48:00 
             Catharina Carlsson             58    47:31 
             Elise Johannesson              57    57:48 

    6    254 OK Skogshjortarna 1                     2:34:03 
             Katarina Östling               57    57:14 
             Monica Ivarsson                54    41:27 
             Berit Ivarsson                 52    55:22 

    7    257 Markbygdens OK 1                        3:07:01 
             Marita Larsson                       57:23 
             Ingrid Brelind                     1:00:51 
             Lizkulla Pewtterssob               1:08:47 




D45  (6)                    

    1    246 Trollhättans SOK 1                      1:37:14 
             Gunilla Edgren                 66    34:28 
             Nina Schmidt                   63    31:45 
             Agneta Berlin                  66    31:01 

    2    241 Vänersborgs SK 1                        1:39:30 
             Annette Falck-Larsson          61    33:09 
             Kristin Back                   64    33:59 
             Britta Sahlin                  61    32:22 

    3    242 OK Skogshjortarna 1                     1:39:34 
             Eva Pedersen                   66    34:38 
             Helene Wengholt-Johnsson       64    32:01 
             Suzy Larsson                   62    32:55 

    4    244 Markbygdens OK 1                        1:41:19 
             Marie Högstrand                62    39:30 
             Anne Udd                       61    25:57 
             Kristin Hansson                61    35:52 

    5    243 Falköpings AIK OK 1                     1:49:42 
             Pia Svensson                   55    34:11 
             Åsa Alsiö                      65    33:48 
             Elise Johansson                55    41:43 

    6    245 IF Hagen 1                              1:49:43 
             Lena Bogren                          34:05 
             Kerstin Larsson                      34:10 
             Eva Holmberg                         41:28 




D40  (6)                    

    1    231 Falköpings AIK OK 1                     1:39:52 
             Karin Torstensson              68    30:52 
             Ann-Christin Blennow           69    39:14 
             Caroline Hagström              66    29:46 

    2    233 OK Klyftamo 1                           1:41:31 
             Anna Höök                            32:24 
             Kristina Höök-Patriksson             32:57 
             Karin Andersson                      36:10 

    3    236 Vänersborgs SK 1                        1:42:00 
             Inger Cederberg                      31:39 
             Charlotte Österman                   32:51 
             Jessica Andersson                    37:30 

    4    235 OK Skogsstjärnan 1                      1:42:27 
             Marita Karlsson                65    32:15 
             Britt-Marie Johanson           58    30:41 
             Monica Wallenius               68    39:31 

    5    234 IF Hagen 1                              1:46:56 
             Maria Bogren                         31:46 
             Catrin Herngren                      36:32 
             Anna Stomberg                        38:38 


         232 Trollhättans SOK 1                      j start 



D35  (3)                    

    1    222 OK Tranan 1                             1:29:29 
             Annika Johansson                     32:14 
             Susanne Björs                        26:38 
             Ulrika Kindlund                      30:37 

    2    223 Hestra IF 1                             1:35:08 
             Johanna Sundström                    32:06 
             Linnea Börjesson                     29:29 
             Sara Åberg                           33:33 

    3    221 Vänersborgs SK 1                        2:00:10 
             Martina D Stigsson             73    39:26 
             Sofia Gustafsson               72    32:49 
             Therese Dahlström              75    47:55 




D21  (9)                    

    1    201 Vänersborgs SK 1                        2:05:54 
             Jenny Nyman                    69    46:28 
             Emelie Svalin                  80    38:15 
             Sofia Salomonsson              89    41:11 

    2    209 OK Klyftamo 1                           2:22:41 
             Malin Sörstrand                      57:04 
             Veronica Sjödin                      39:37 
             Kicki Häggblom                       46:00 

    3    205 OK Skogshjortarna 1                     2:23:27 
             Therese Ivarsson               86    46:26 
             Anna-Karin Claesson            79    48:57 
             Lisa Pedersen                  92    48:04 

    4    207 Istrums SK 1                            2:26:27 
             Fanny Brodin                         51:28 
             Emelie Karlsson-Landén         86    41:11 
             Jane Johansson                 57    53:48 

    5    208 Ulricehamns OK 1                        2:30:54 
             Lovisa Mannfolk                      51:13 
             Amanda Karlsson                      44:04 
             Sofie Pettersson                     55:37 

    6    203 Falköpings AIK OK 1                     3:58:38 
             Malin Dahlberg                 93  1:15:52 
             Rocio Huerta-Balague           85  1:30:32 
             Klara Fredriksson              93  1:12:14 


         210 Ulricehamns OK 1                        j godk. 
             Helena Lidhage                       41:13 
             Lina Palmér                          36:43 
             Lina Hulander                     Ej godk. 

         202 Markbygdens OK 1                         fullf. 
             Pernilla Karlsson              93          
             N.N.                              ej start 
             N.N.                              ej start 

         206 IF Hagen 1                              j start 



D20  (4)                    

    1    274 Markbygdens OK 1                        1:34:31 
             Elin Högstrand                       35:35 
             Anne Hansson                         26:53 
             Johanna Skogum                       32:03 

    2    272 Bredareds IF 1                          1:42:58 
             Therese Enenge                 93    36:29 
             Martina Johansson              94    31:50 
             Lovisa Hansson                 93    34:39 

    3    271 Trollhättans SOK 1                      2:01:28 
             Sara Schmidt                   94    40:46 
             Julia Mattson                  93    31:10 
             Lina Andersson                 94    49:32 

    4    273 Tibro OK 1                              2:09:38 
             Emilia Henrysson                     39:45 
             Anna Olsson                          34:40 
             Sofia Andrén                         55:13 




H16  (12)                   

    1    307 Markbygdens OK 1                        1:21:47 
             Klas Udd                             28:32 
             Edvin Carlsson                       25:15 
             + Erik Persson                     25:15 + 
             Ivar Sörqvist                  97    28:00 

    2    308 Hestra IF 1                             1:23:37 
             Filip Grahn                          27:15 
             Linus Landergren                     24:17 
             Markus Larsson                       32:05 

    3    311 Trollhättans SOK 1                      1:25:30 
             Christoffer Johansson                31:27 
             Elias Bäcklund-Ekvall                25:59 
             Erik Bäcklund-Ekvall                 28:04 

    4    303 Mullsjö SOK 1                           1:27:24 
             Albin Axelsson                 95    26:40 
             Tim Lundberg                         30:53 
             + Stina Nero                       35:55 + 
             Richard Lundstedt                    29:51 

    5    310 Hestra IF 2                             1:28:16 
             Tobias Pentonen                      28:27 
             Victor Helgesson                     26:15 
             Einar Nordgren                       33:34 

    6    305 OK Skogshjortarna 1                     1:43:52 
             Oscar Stenberg                       29:21 
             Eric Brattåsen                       37:25 
             Johan Larsson                        37:06 

    7    301 Tibro OK 1                              1:43:57 
             Martin Olsson                        29:01 
             Rickard Olsson                       38:01 
             + Ebba Andrén                      46:24 + 
             Mattias Andersson                    36:55 

    8    309 OK Kullingshof 1                        1:44:30 
             Johan Ivarsson                 95    31:21 
             Johan Höög                           35:46 
             Filip Barkestedt               95    37:23 

    9    304 IF Hagen 1                              2:03:11 
             Erik Widmark                         46:08 
             Filip Karlsson                       31:48 
             + Emil Jansson                     36:04 + 
             Linnea Herngren                      45:15 

   10    306 Mariestads FK 1                         2:08:39 
             Marcus Bengtsson               96    37:04 
             Carl Jungert                         38:01 
             + Ida Fanteberg-Niklasson          38:08 + 
             Martin Scott                   96    53:34 

   11    302 Hestra IF 3                             2:21:40 
             Jonatan Engström                     41:18 
             Daniel Åkerberg                      51:34 
             Erik Fors                            48:48 


         312 IK Gandvik 1                            j godk. 
             Filip Södervall                      41:43 
             Filip Södervall                   Ej godk. 
             N.N.                                       




H14  (5)                    

    1    324 OK Tranan 1                             1:07:03 
             Eric Jansson                         25:00 
             Simon Olausson                       20:24 
             Ludvig Holmberg                      21:39 

    2    322 OK Skogshjortarna 1                     1:16:07 
             Linus Andersson                      25:49 
             Emma Widell                          19:49 
             + Elin Voksepp                     36:17 + 
             William Johnsson                     30:29 

    3    325 Vänersborgs SK 1                        1:16:13 
             Markus Pettersson              97    29:43 
             Gustav Nyman                         18:36 
             Viktor Wassén                  98    27:54 

    4    326 IK Gandvik 1                            1:18:18 
             Jesper Lindström                     25:13 
             Alice Södervall                      18:37 
             Jesper Lindström                     34:28 

    5    321 Bredareds IF 1                          1:22:59 
             Emil Johansson                 97    32:20 
             Joel Plumppu                   00    25:26 
             Samuel Plumppu                 97    25:13 




H12  (15)                   

    1    333 Trollhättans SOK 1                        50:43 
             Eskil Tryggö                         16:05 
             Linus Kristiansson                   17:39 
             + Joar Tryggö                      25:25 + 
             Filip Johansson                      16:59 

    2    335 Falköpings AIK OK 1                       50:58 
             Simon Wiklund                        16:09 
             Ellen Blennow                        16:53 
             + Alma Wilhemsson                  25:19 + 
             + N.N.                             25:20 + 
             Albin Alsiö                    99    17:56 

    3    332 Markbygdens OK 1                          53:58 
             Axel Åkesson                         20:33 
             Olle Leibe-Bergstedt                 21:16 
             Felix Axelsson                 99    12:09 

    4    340 Hestra IF 1                             1:04:01 
             Emil Karlsson                        18:07 
             Amanda Bergkvist                     20:28 
             + Calle Hoof                       24:27 + 
             Sofia Klasson                        25:26 

    5    345 OK Skogsstjärnan 1                      1:04:02 
             Axel Olsson                          16:33 
             Maja Wallenius                       22:11 
             Hanna Mårtensson                     25:18 

    6    336 Trollhättans SOK 2                      1:08:32 
             Anders Björklund                     18:21 
             Oscar Welén                          28:04 
             + Martin Brännman                  32:22 + 
             Eric Berlin                          22:07 

    7    344 OK Tranan 1                             1:10:09 
             Erik Lindström                       20:35 
             Gustav Ohlin                         30:04 
             Klas Johansson                       19:30 

    8    337 IF Hagen 3                              1:10:14 
             Marcus Carlsson                      18:00 
             Henrik Reisen                        31:19 
             + Malin Stomberg                   31:33 + 
             Daniel Bogren                        20:55 

    9    339 OK Kullingshof 1                        1:10:42 
             Patrick Gustafsson                   18:01 
             Samuel Ekman                         23:45 
             + Gabriel Blad                     24:36 + 
             + Oskar Ekman                      29:38 + 
             Pontus Mattsson                99    28:56 

   10    338 Ulricehamns OK 1                        1:12:05 
             Axel Berglund                  01    22:35 
             Felicia Järsenholt             01    25:47 
             Alice Lundberg                 00    23:43 

   11    334 IF Hagen 2                              1:18:37 
             Hampus Nyström                       27:07 
             Per Hedman                           19:20 
             + Marcus Hermansson                21:27 + 
             + Johan Holmberg                   23:21 + 
             Gunnar Löfqvist                      32:10 

   12    331 IF Hagen 1                              1:23:12 
             Carl Holmberg                        18:04 
             Anton Carlsson                       47:07 
             Olle Hedman                          18:01 


         342 Mariestads FK 1                          fullf. 
             Filip Jungert                  00    26:47 
             Kajsa Fantenberg Niklasson     01    38:28 
             Anton Karlsson                 01 ej start 

         343 Lidköpings VSK 1                         fullf. 
             Hampus Andersson                     33:14 
             Oskar Fransson                       32:20 
             N.N.                              ej start 

         341 Markbygdens OK 2                        j start 



D16  (6)                    

    1    353 Trollhättans SOK 1                      1:18:56 
             Aina Edgren                          25:15 
             Jenny Edgren                         25:43 
             Josefine Kristiansson                27:58 

    2    354 OK Kullingshof 1                        1:29:30 
             Sofia Sjögren                  95    29:15 
             Kristin Höög                   96    24:53 
             Emelie Bäck                    95    35:22 

    3    356 Ryda SK 1                               1:30:39 
             Linn Eriksson                  96    35:40 
             Elvira Larsson                 97    29:20 
             Johanna Öberg                  96    25:39 

    4    357 Lidköpings VSK 1                        1:53:57 
             Filippa Andersson                    35:38 
             Johanna Andersson                    36:56 
             Sara Hägnander                       41:23 

    5    355 Ulricehamns OK 1                        2:06:16 
             Fanny Holmgren                 95    47:37 
             Amy Lundberg                   96    39:38 
             Clara Mannfolk                 96    39:01 


         351 Vänersborgs SK 1                        j start 



D14  (10)                   

    1    367 Vänersborgs SK 1                        1:07:04 
             Svea Hagrydh                   97    25:34 
             Olivia Nyman                         17:33 
             + Sofia Bryntesson                 27:50 + 
             Line Cederberg                 97    23:57 

    2    363 OK Tranan 1                             1:07:05 
             Hanna Lindström                      25:37 
             Lisa Johansson                       17:24 
             + Lina Sundqvist                   17:50 + 
             + Emma Nilsson                     17:47 + 
             Sara Kindlund                        24:04 

    3    362 Falköpings AIK OK 1                     1:07:24 
             Johanna Hagström                     25:01 
             Johanna Strandberg                   18:02 
             + Evelina Petersson                32:49 + 
             Vilma Blennow                  98    24:21 

    4    368 Trollhättans SOK 1                      1:09:28 
             Agnes Westerberg                     25:35 
             Anna Kristiansson                    17:35 
             Elvira Björklund                     26:18 

    5    361 Markbygdens OK 1                        1:10:07 
             Klara Axelsson                       25:24 
             N.N.                                 17:36 
             + Emelie Udd                       17:40 + 
             + Emelia Skogum                    17:36 + 
             + Klara Ask                        17:40 + 
             Hanna Karlsson                 97    27:07 

    6    366 Hestra IF 1                             1:17:34 
             Alice Aroneng                        25:17 
             Lina Landergren                      22:52 
             Sofia Grahn                          29:25 

    7    364 IF Hagen 1                              1:22:56 
             Tove Lång                            25:36 
             Emma Kindbom                         21:30 
             Linnea Bogren                        35:50 

    8    369 Mullsjö SOK 1                           1:25:04 
             Alice Axelsson                 98    25:25 
             Malin Fritzell                       20:44 
             Tove Wiberg                    97    38:55 


         365 Ulricehamns OK 1                        j start 
         370 Lidköpings VSK 1                        j start 



D12  (4)                    

    1    382 OK Tranan 1                             1:20:58 
             Emma Nordberg                        18:53 
             Malin Nilsson                        37:51 
             Maja Kindlund                        24:14 

    2    384 Vänersborgs SK 1                        1:22:57 
             Fanny Svalin                         26:52 
             Elin Hagrydh                         35:00 
             Sofia Österman                       21:05 

    3    383 Lidköpings VSK 1                        1:25:59 
             Cornelia Hellqvist                   26:30 
             Nathalie Johnsson                    35:21 
             Alma Liderud                         24:08 

    4    381 Trollhättans SOK 1                      1:29:55 
             Siri Björklund                       26:22 
             Malin Kristiansson                   34:16 
             + Ida Toresson                     37:09 + 
             Ida Kristiansson                     29:17 




Ö1  (3)                     

    1   3002 IF Hagen                                  40:32 
             Tilde Hermansson               00    40:32 

    2   3003 OK Kullingshof                          1:00:25 
             Frida Mattsson                 00  1:00:25 


        3001 Trollhättans SOK                         Felst. 
             Jennifer Stigsson              00   Felst. 




Ö7  (1)                     

        3017 Bredareds IF                             Felst. 
             Fredrik Plumppu                00   Felst. 




Ö8  (1)                     

        3027 IF Hagen                                 Felst. 
             Lena Reisen                    00   Felst. 




Skribent: Dan Krantz

 

 

  

 

 

 

 



 

Postadress:
IK Gandvik - Orientering
Tiveljung, Valhallagatan 9 B
53234 Skara

Kontakt:
Tel: 051127126, +46104764141
E-post: This is a mailto link

Se all info