Hoppa till sidans innehåll

Preliminära resultat Västergötlands DM i medeldistans

27 AUG 2011 23:20
Vi visar till en början enbart preliminära resultat. Vi vill gärna ha kontakt med fler löpare som läser av sina brickor. Det går bra att göra det under stafettsöndagen 28 aug. Vi hoppas samtidigt på överseende med de problem hög luftfuktighet kan kan ställa till det med datorer.
  • Skapad: 27 AUG 2011 23:20

DM Medel Västergötland 2011 lö 2011-08-27 23:06
Preliminär resultatlista skapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2008


   Pl Namn                   Klubb                     Tid 



H80  (7/7)          22:58      

    1 Bertil Johansson       Markbygdens OK          41:53 
    2 Yngve Malmlöf          Falköpings AIK OK       42:54 
    3 Lars-Gunnar Enström    OK Tranan               46:47 
    4 Urban Spånmark         Mullsjö SOK             53:26 
    5 Bo Tyvik               I 15 IF               1:08:48 
    6 KarlErik Fransson      Trollhättans SOK      1:10:30 

      Gunnar Källman         Herrljunga SK Skid   ej start 



H75  (12/12)        22:58      

    1 Kjell Persson          Mariestads FK           35:46 
    2 Sten Johansson         OK Kullingshof          35:49 
    3 Sture Pettersson       Falköpings AIK OK       37:52 
    4 Anders Nilsson         Ryda SK                 40:14 
    5 Evald Stensson         Markbygdens OK          45:24 
    6 Erland Olsson          Dalsjöfors GOIF         46:23 
    7 Bo Öhrström            OK Amne                 54:03 
    8 Stig Sahl              IF Hagen                58:02 
    9 Folke Hörstrand        OK Klyftamo             59:03 
   10 Bertil Wiklund         IK Wilske             1:03:05 
   11 Bengt Hallén           Trollhättans SOK      1:14:29 

      Åke Lindberg           Herrljunga SK Skid   ej start 



H70  (23/23)        22:58      

    1 Rune Arvidsson         Markbygdens OK          31:29 
    2 Håkan Skogum           Markbygdens OK          32:12 
    3 Lars Johansson         OK Skogshjortarna       33:45 
    4 Lars-Erik Larsson      OK Amne                 33:49 
    5 Ivan Ernvid            Ulricehamns OK          34:34 
    6 Bengt Andersson        Tidaholm SOK Sisu       34:41 
    7 Ingemar Holmberg       IF Hagen                35:04 
    8 Ivan Andersson         Markbygdens OK          36:17 
    9 Harry Sundberg         OK Klyftamo             36:37 
   10 Hans Karlsson          OK Orinto               39:06 
   11 Kurt Rydin             OK Tranan               40:59 
   12 Kent Fredriksson       OK Skogsvargarna        42:35 
   13 Stig Bengtsson         OK Amne                 42:44 
   14 Allsing Carlsson       OK Skogsvargarna        43:04 
   15 Karl-Inge Karlsson     Istrums SK              45:14 
   16 Alvar Andersson        Tibro OK                47:56 
   17 Regor Niklasson        IK Albion               49:33 
   18 Bertil Ryberg          OK Klyftamo             49:36 
   19 Heikki Rissanen        Mariestads FK           49:52 
   20 Evert Jenhall          OK Skogsvargarna        58:33 
   21 Uno Andersson          OK Klyftamo             59:11 
   22 Gunnar Bryst           Hjobygdens OK         1:06:56 

      Bo Westerberg          Vänersborgs SK       ej start 



H65  (42/42)        22:58      

    1 Roland Nilsson         Falköpings AIK OK       29:35 
    2 Kalle Johansson        OK Skogshjortarna       29:51 
    3 Dag Lorén              OK Frisene              30:35 
    4 Per Knubbe             Markbygdens OK          31:41 
    5 Lars Finbom            OK Landehof             31:50 
    6 Lars Ljungberg         Trollhättans SOK        33:05 
    7 Kennet Ivehag          Främmestads IK          33:15 
    8 Lennart Karlsson       Trollhättans SOK        34:15 
    9 Ronny Andersson        OK Skogshjortarna       34:25 
   10 Lars Tuvesson          Ulricehamns OK          34:54 
   11 Henrik Bergman         OK Tranan               35:13 
   12 Per-Arne Johansson     Vänersborgs SK          35:50 
   13 Göte Johansson D-P     OK Tranan               36:21 
   14 Bengtåke Andersson     OK Amne                 37:00 
   15 Bengt-Åke Svensson     IK Ymer                 38:12 
   16 Sigvard Oscarsson      Istrums SK              38:19 
   17 Kenneth Jonsson        Vänersborgs SK          38:25 
   18 Jan Olav Carlsson      IF Hagen                38:51 
   19 Bengt Nilsson          Hestra IF               39:01 
   20 Roland Bohman          Ulricehamns OK          39:37 
   21 Ingemar Wiklund        OK Skogsvargarna        39:41 
   22 Lars Wahlström         Istrums SK              40:24 
   23 Olle Hermansson        IK Ymer                 40:27 
   24 Lars-Olof Gustafsson   OK Klyftamo             41:03 
   25 Kjell-Åke Isaksson     OK Skogshjortarna       41:22 
   26 Bertil Ingemarsson     Hestra IF               42:51 
   27 Kurt Bodin             Gällstadbygdens SO      44:28 
   28 Ingmar Olsson          Herrljunga SK Skid      44:46 
   29 Toivo Voudinmäki       Mullsjö SOK             45:09 
   30 Åke Nordberg           OK Klyftamo             48:09 
   31 Kent Carlgren          OK Skogshjortarna       48:18 
   32 Bert Thorsson          Ryda SK                 48:40 
   33 Gösta Claesson         Rydboholms SK           48:47 
   34 Sven Erik Sjöholm      Mullsjö SOK             50:51 
   35 Jan Johansson          Vänersborgs SK          51:14 
   36 Per-Olof Johansson     OK Klyftamo             53:02 
   37 Kjell Johansson        Dalsjöfors GOIF         57:09 
   38 Pär-Erik Johansson     Markbygdens OK        1:04:52 

      Karl Bergstrand        Hjobygdens OK        Ej godk. 
      Bror Palgrim           Vänersborgs SK       Ej godk. 
      Erling Andersson       Vänersborgs SK       Ej godk. 
      Reits Hall             OK Amne              ej start 



H60  (25/25)        22:58      

    1 Bo Herdersson          Markbygdens OK          28:22 
    2 Carl-Henry Andersson   OK Orinto               29:34 
    3 Torgny Pettersson      Markbygdens OK          30:38 
    4 Toivo Pentonen         Hestra IF               31:13 
    5 Jonas Larsson          OK Kullingshof          31:18 
    6 Anders Thomasson       Ulricehamns OK          31:37 
    7 Lars Hogedal           Vänersborgs SK          32:29 
    8 Per Ivarsson           Trollhättans SOK        32:53 
    9 Stellan Holmstrand     Herrljunga SK Skid      32:54 
   10 Bengt Johansson        OK Skogshjortarna       33:57 
   11 Vidar Löfving          Tibro OK                34:05 
   12 Per Fredriksson        OK Skogshjortarna       34:58 
   13 Rolf Einarsson         IF Hagen                35:39 
   14 Sven Erik Johansson    Mariestads FK           36:34 
   15 Kjell Martinsson       OK Tranan               36:55 
   16 Bo Klamfelt            Tibro OK                39:18 
   17 Sture Johansson        OK Kullingshof          39:40 
   18 Stig Johansson         Falköpings AIK OK       41:10 
   19 Bertil Johansson       OK Skogshjortarna       44:11 
   20 Håkan Lööf             Mariestads FK           47:19 
   21 Sune Gustafsson        Tibro OK                53:34 
   22 Hans Larsson           OK P4                   53:48 
   23 Bernhard Grenabo       Hjobygdens OK         1:22:32 

      Hans-Gösta Bernhard    Mariestads FK        Ej godk. 
      Mats Elofsson          Herrljunga SK Skid   ej start 



H55  (37/38)        22:58      

    1 Thomas Lundgren        Trollhättans SOK        32:20 
    2 Per-Olof Larsson       Hestra IF               32:43 
    3 Ulf Palmér             Ulricehamns OK          33:53 
    4 Lennart Hålsjö         OK Skogshjortarna       34:03 
    5 Magnus Andersson       Ulricehamns OK          34:28 
    6 Ulf Bäckström          Hestra IF               36:39 
    7 Tomas Karlsson         OK Skogshjortarna       36:40 
    8 Urban Larsson          IF Hagen                37:01 
    9 Björn Pettersson       Ulricehamns OK          37:40 
   10 Tommy Roos             Falköpings AIK OK       37:41 
   11 Uno Magnusson          IF Hagen                38:15 
   12 Johan Carlsson         Trollhättans SOK        38:19 
   13 Bengt Sune Jonsson     Hestra IF               38:47 
   14 Anders Eriksson        IF Hagen                38:56 
   15 Robert Jessen          Främmestads IK          40:13 
   16 Sven-Erik Bodin        Gällstadbygdens SO      41:02 
   17 Carl Johan Högstrand   Markbygdens OK          41:34 
   18 Jan-Åke Emilsson       Gudhems IF              41:40 
   19 Bengt-Åke Jansson      Främmestads IK          42:07 
   20 Lars Ekberg            Trollhättans SOK        43:04 
   21 Lars Grehn             Mullsjö SOK             43:25 
   22 Tommy Westerberg       Tibro OK                44:11 
   23 Kent Ivarsson          OK Skogshjortarna       45:00 
   24 Per-Ola Johnsson       OK Kullingshof          45:29 
   25 Jan Holmqvist          Hestra IF               45:43 
   26 Alf Siewertz           Gudhems IF              50:02 
   27 Lars Pejryd            Trollhättans SOK        51:00 
   28 Göran Larsson          Vänersborgs SK          51:36 
   29 Jan Unosson            Bredareds IF            55:44 
   30 Lennart Jakobson       Tibro OK                56:44 
   31 Hans Ekberg            Trollhättans SOK        57:39 
   32 Bo Andersson           Falköpings AIK OK       58:49 
   33 Tommy Holtbring        OK Amne               1:04:51 

      Ingvar Andersson       OK Amne              Ej godk. 
      Kjell Kaminsky         IF Hagen             Ej godk. 
      Hans Tuvesson          IF Hagen             Ej godk. 
      Conny Sahlin           Vänersborgs SK       ej start 



H50  (29/31)        22:58      

    1 Lars Holmberg          IF Hagen                30:39 
    2 Arne Nåbo              Trollhättans SOK        30:55 
    3 Lennart Josefsson      Rydboholms SK           31:14 
    4 Lars-Olof Schön        Hestra IF               32:51 
    5 Karl Olsson            Tibro OK                34:23 
    6 Lennart Karlsson       Markbygdens OK          34:24 
    7 Torbjörn Löfving       Tibro OK                34:50 
    8 Ola Lundh              IF Hagen                36:45 
    9 Andres Laas            OK Skogshjortarna       37:55 
   10 Lennart Ekvall         Trollhättans SOK        38:09 
   11 Per Andersson          OK Orinto               38:53 
   12 Nils-Olof Larsson      Vänersborgs SK          39:07 
   13 Tore Bengtsson         Mariestads FK           39:28 
   14 Bengt Lundberg         Istrums SK              40:25 
   15 Torbjörn Salomonsson   Vänersborgs SK          41:06 
   16 Jonas Karlsson         Markbygdens OK          41:33 
   17 Stefan Stomberg        IF Hagen                42:05 
   18 Stefan Johansson       Trollhättans SOK        42:39 
   19 Ulf Nyström            Trollhättans SOK        43:34 
   20 Anders Kjellberg       OK Flundrehof           43:38 
   21 Jonas Lundgren         Tibro OK                45:16 
   22 Christer Mannfolk      Ulricehamns OK          47:04 
   23 Ulf Nordgren           Bredareds IF            49:40 
   24 Gunnar Johansson       Trollhättans SOK        55:36 
   25 Hans Hansson           Markbygdens OK          57:26 

      Magnus Joelsson        SOK 68               ej start 
      Lennart Nilsson        Ulricehamns OK       ej start 
      Leif Moberg            Vänersborgs SK       ej start 
      Krister Karlsson       Istrums SK           ej start 



H45  (50/52)        22:58      

    1 Peter Cederberg        Vänersborgs SK          27:38 
    2 Jonas Ornung           OK Skogshjortarna       29:51 
    3 Kent Klasson           Hestra IF               31:16 
    4 Lars Björking          OK Skogshjortarna       31:19 
    5 Bo Hallberg            Falköpings AIK OK       32:04 
    6 Niclas Andersson       Markbygdens OK          32:24 
    7 Björn Öberg            Ryda SK                 32:33 
    8 Stefan Aroneng         Hestra IF               32:46 
    9 Henrik Karlsson        OK Skogsstjärnan        33:48 
   10 Stefan Lund            OK Orinto               33:58 
   11 Lasse Karlsson         Istrums SK              34:34 
   12 Tommy Bäck             OK Kullingshof          34:46 
   13 Bengt Norrman          Trollhättans SOK        34:56 
   14 Jonas Hagström         Falköpings AIK OK       36:22 
   15 Magnus Blennow         Falköpings AIK OK       36:38 
   16 Martin Mandinger       Trollhättans SOK        37:43 
   17 Dag Tryggö             Trollhättans SOK        37:45 
   18 Peter Brämerson        Tibro OK                37:49 
   19 Peter Lillen Nilsson   OK Tranan               37:59 
   20 Peter Strömdahl        OK Skogsvargarna        38:03 
   21 Kent Skärberg          Vänersborgs SK          38:46 
   22 Kjell Einarsson        OK Skogshjortarna       39:22 
   23 Tony Gustavsen         Istrums SK              40:09 
   24 Klaes Axelsson         Mullsjö SOK             40:43 
   25 Hans Kööhler           Trollhättans SOK        40:44 
   26 Stefan Spetz           Ulricehamns OK          41:00 
   27 Ingvar Ivarsson        OK Kullingshof          41:17 
   28 Christian Jansson      OK Tranan               41:32 
   29 Joachim Friberg        Istrums SK              41:33 
   30 Jonas Månsson          K 3 IF                  41:56 
   31 Per Sundqvist          OK Tranan               42:54 
   32 Erik Löseth            Falköpings AIK OK       43:05 
   33 Tomas Tranberg         Markbygdens OK          46:05 
   34 Joakim Ström           OK Skogsvargarna        46:29 
   35 Hans Lindgren          OK Skogshjortarna       46:37 
   36 Gunnar Johansson       OK Skogsvargarna        48:30 
   37 Stefan Hornebrant      Trollhättans SOK        49:10 
   38 Erik Gustafsson        IK Albion               49:59 
   39 Mats G Andersson       OK Skogshjortarna       52:01 
   40 Pär Stenberg           OK Skogshjortarna       55:24 
   41 Bo Westerberg          Trollhättans SOK        55:33 
   42 Björn Nilsson          Ryda SK                 57:38 
   43 Ulf Andersson          Mariestads FK         1:01:45 
   44 Sören Wilhelmsson      Falköpings AIK OK     1:05:59 
   45 Hans Voksepp           OK Skogshjortarna     1:07:32 
   46 Anders Jonsson         OK Klyftamo           1:08:33 
   47 Stefan Carlsson        Falköpings AIK OK     1:16:08 
   48 Pär Larsson            IF Hagen              1:21:36 

      Magnus Wallin          Markbygdens OK       ej start 
      Jens Lindström         Tibro OK             ej start 



H40  (27/27)        22:58      

    1 Björn Mårtensson       OK Skogsstjärnan        28:20 
    2 Björn Kristiansson     Trollhättans SOK        29:35 
    3 Richard Tengström      Vänersborgs SK          31:22 
    4 Mats Kindlund          OK Tranan               31:29 
    5 Kenneth Johansson      OK Tranan               34:20 
    6 Max Tholén             OK Skogshjortarna       34:41 
    7 Anders Carlsson        Vänersborgs SK          34:48 
    8 Thomas Andersson       OK Tranan               35:15 
    9 Nils Gustavsson        IFK Göteborg            37:14 
   10 Mikael Bergstedt       Markbygdens OK          37:50 
   11 Patrik Svantesson      Trollhättans SOK        39:30 
   12 Fredrik Ask            Markbygdens OK          41:18 
   13 Jan Wiklund            IK Wilske               41:52 
   14 Pär-Anders Järsenholt  Ulricehamns OK          42:31 
   15 Joakim Lundberg        Ulricehamns OK          44:37 
   16 Pär-Magnus Bjurek      Tibro OK                44:46 
   17 Henrik Pettersson      Falköpings AIK OK       45:33 
   18 Per-Anders Axelsson    Markbygdens OK          49:01 
   19 Fredrik Plumppu        Bredareds IF            50:28 
   20 Håkan Jansson          Vänersborgs SK          50:42 
   21 Stefan Gustavsson      Tibro OK                50:45 
   22 Mika Tolonen           OK Amne                 52:58 
   23 Dennis Roos            SOK Träff               53:55 
   24 David Olsson           OK Skogsstjärnan        54:23 
   25 Svante Berglund        Ulricehamns OK        1:06:35 

      Mats Hedman            IF Hagen             Ej godk. 
      Kennet Öhlund          IK Ymer              ej start 



H35  (18/18)        22:58      

    1 Jonas Gustafsson       Vänersborgs SK          31:15 
    2 Daniel Olsson          Dalsjöfors GOIF         34:02 
    3 Calle Andersson        OK Skogsstjärnan        34:31 
    4 Mathias Häggblom       OK Klyftamo             36:40 
    5 Tomas Johansson        Vänersborgs SK          37:52 
    6 Erik Aamot             OK Skogshjortarna       40:02 
    7 Johan Åhlund           Vänersborgs SK          41:07 
    8 Henrik Erickson        Ulricehamns OK          42:49 
    9 Claes Setthagen        OK Tranan               44:00 
   10 Stefan Andersson       Istrums SK              46:39 
   11 Erik Tholén            OK Skogshjortarna       50:17 
   12 Patrik Svalin          Vänersborgs SK          53:18 
   13 Jörgen Lindh           Främmestads IK        1:10:53 
   14 Mikael Rännare         Hjobygdens OK         1:45:41 

      Henrik Sahlström       Främmestads IK       Ej godk. 
      Martin Udd             Markbygdens OK       Ej godk. 
      Tomas Bergsten         Istrums SK           ej start 
      Patrik Fondin          Herrljunga SK Skid   ej start 



H21  (53/54)        22:58      

    1 Conny Rantzow          Hestra IF               31:09 
    2 Gustaf Wennerberg      OK Klyftamo             31:16 
    3 Christian Holmqvist    Hestra IF               33:03 
    4 Jesper Stenström       Vänersborgs SK          33:28 
    5 Fredrik Sundström      Hestra IF               34:28 
    6 Filip Hadac            FK Göingarna            35:03 
    7 Marcus Kvarndal        Ulricehamns OK          35:18 
    8 Mattias Nilsson        Vänersborgs SK          35:47 
    9 Jonas Wallin           Vänersborgs SK          36:04 
   10 Lars Jakobsson         IF Hagen                36:22 
   11 Calle Stenberg         OK Skogshjortarna       36:28 
   12 Karl Larsson           OK Skogshjortarna       36:36 
   13 Erik Tengvall          Vänersborgs SK          37:41 
   14 Rickard Holmqvist      Hestra IF               37:42 
   15 Johan Törnroth         Hjobygdens OK           37:45 
   16 Christian Arnesson     Ulricehamns OK          37:57 
   17 Anders Ingemarsson     Hestra IF               39:01 
   18 Martin Hogedal         Vänersborgs SK          39:02 
   19 Anders Påhlman         Istrums SK              39:06 
   20 Fajer Wennerberg       OK Klyftamo             39:07 
   21 Rickard Börjesson      Hestra IF               39:35 
   22 Thomas Gustavsson      Gudhems IF              39:37 
   23 Simon Markendahl       OK Klyftamo             39:38 
   24 Johan Olsson           Hjobygdens OK           40:23 
   25 Marcus Johnsson        OK Kullingshof          40:44 
   26 Robert Enbom           Vänersborgs SK          41:22 
   27 Andreas Claesson       OK Kullingshof          41:32 
   28 Oskar Eklöf            Ulricehamns OK          42:21 
   29 Tobias Lindell         Vänersborgs SK          42:22 
   30 Fredrik Johansson      OK Skogsstjärnan        43:00 
   31 Mikael Nilsson         Snättringe SK           43:37 
   32 Andreas Branell        Ryda SK                 44:14 
   33 Mirek Hadac            POBO Opava              45:55 
   34 Erik Jonsson           Hestra IF               46:11 
   35 Robert Barcik          POBO Opava              48:04 
   36 Niclas Sahlin          Vänersborgs SK          48:09 
   37 Max Karle              OK Skogshjortarna       49:25 
   38 Andreas Leijgård       Gudhems IF              51:50 
   39 Kristian Gustafsson    OK Skogshjortarna       54:37 
   40 Joakim Axelsson        Trollhättans SOK        54:38 
   41 Anton Pettersson       Mariestads FK           59:31 
   42 Johan Leijgård         Gudhems IF            1:03:00 
   43 Johan Olofsson         OK Skogshjortarna     1:08:01 
   44 Joakim Gustavsson      Tibro OK              1:10:20 
   45 Johan Li               Tibro OK              2:39:43 

      Martin Ivarsson        OK Skogshjortarna    Ej godk. 
      Gustav Eklöf           Ulricehamns OK       Ej godk. 
      Simon Andersson        OK Kullingshof       Ej godk. 
      Mats Toftén            K 3 IF               ej start 
      Andreas Holmqvist      Hestra IF            ej start 
      Michal Besta           FK Göingarna         ej start 
      Boris Navratil         FK Göingarna         ej start 
      Henrik Lundqvist       OK Gynge             ej start 



H20  (12/12)        22:58      

    1 Johan Högstrand        Markbygdens OK          24:08 
    2 Albin Andersson        Markbygdens OK          29:44 
    3 Tobias Mattsson        Trollhättans SOK        30:19 
    4 Niklas Österlund       Ulricehamns OK          33:21 
    5 Nils Spetz             Ulricehamns OK          35:01 
    6 Albin Evertsson        OK Klyftamo             36:09 
    7 John Börjesson         Hestra IF               38:38 
    8 Joel Udd               Markbygdens OK          41:02 
    9 Dan Börjesson          Hestra IF               44:32 
   10 David Johansson        Hestra IF               49:42 
   11 Jesper Nilsson         Ulricehamns OK          53:03 

      Joakim Karlsson        Hestra IF            ej start 



H18  (16/16)        22:58      

    1 Martin Larsson         Hestra IF               26:06 
    2 Martin Ahlberger       Hestra IF               27:48 
    3 Pontus Karlsson        Markbygdens OK          28:15 
    4 Jesper Sjögren         OK Kullingshof          29:07 
    5 Johan Andersson        Ryda SK                 30:33 
    6 Anton Karlsson         OK Kullingshof          31:51 
    7 Simon Skogman          Markbygdens OK          31:52 
    8 Gustav Magnusson       IF Hagen                34:41 
    9 Erik Skärberg          Vänersborgs SK          35:20 
   10 Per Moberg             Vänersborgs SK          37:25 
   11 Pontus Johansson       OK Kullingshof          41:14 
   12 Filip Andersson        Markbygdens OK          51:49 
   13 Mattias Dahlberg       Istrums SK            1:05:55 

      Gustav Hagström        Falköpings AIK OK    Ej godk. 
      Rasmus Bäck            OK Kullingshof       ej start 
      Erik Classon           OK Orinto            ej start 



H16  (26/27)        22:58      

    1 Filip Grahn            Hestra IF               25:04 
    2 Björn Cederberg        Vänersborgs SK          25:06 
    3 Markus Larsson         Hestra IF               25:26 
    4 Erik Bäcklund Ekvall   Trollhättans SOK        27:21 
    5 Richard Lundstedt      Mullsjö SOK             28:13 
    6 Anton Nilsson          OK Tranan               28:23 
    7 Christoffer Johansson  Trollhättans SOK        30:37 
    8 Johan Ivarsson         OK Kullingshof          31:24 
    9 Klas Udd               Markbygdens OK          31:54 
   10 Linus Landergren       Hestra IF               32:33 
   11 Tobias Pentonen        Hestra IF               32:43 
   12 Albin Axelsson         Mullsjö SOK             32:51 
   13 Einar Nordgren         Hestra IF               34:32 
   14 Marcus Bengtsson       Mariestads FK           34:40 
   15 Erik Persson           Markbygdens OK          35:21 
   16 Johan Larsson          OK Skogshjortarna       37:05 
   17 Erik Widmark           IF Hagen                37:55 
   18 Filip Södervall        IK Gandvik              41:11 
   19 Karl Karlsson          OK Kullingshof          42:34 
   20 Oscar Stenberg         OK Skogshjortarna       42:57 

      Alfred Jansson         Vänersborgs SK       Ej godk. 
      Eric Brattåsen         OK Skogshjortarna    ej start 
      Olle Månsson           SOK Träff            ej start 
      Oskar Johansson        OK Klyftamo          ej start 
      Martin Scott           Mariestads FK        ej start 
      Niklas Frisk           Markbygdens OK       ej start 



H14  (30/30)        22:58      

    1 Samuel Plumppu         Bredareds IF            20:38 
    2 Ludvig Holmberg        OK Tranan               22:56 
    3 Ivar Sörqvist          Markbygdens OK          23:28 
    4 Elias Bäcklund-Ekvall  Trollhättans SOK        24:55 
    5 Victor Helgesson       Hestra IF               27:03 
    6 William Johnsson       OK Skogshjortarna       31:50 
    7 Jesper Lindström       IK Gandvik              31:56 
    8 Edvin Carlsson         Markbygdens OK          32:03 
    9 Markus Pettersson      Vänersborgs SK          33:55 
   10 Eric Jansson           OK Tranan               34:25 
   11 Ludwig Johansson       Ulricehamns OK          34:34 
   12 Linus Andersson        OK Skogshjortarna       35:05 
   13 Emil Johansson         Bredareds IF            37:26 
   13 Filip Karlsson         IF Hagen                37:26 
   15 Adam Johansson         Trollhättans SOK        38:06 
   16 Erik Svensson          OK Klyftamo             39:01 
   17 Gustav Johansson       Ulricehamns OK          39:08 
   18 Carl Jungert           Mariestads FK           40:03 
   19 Christoffer Wallgren   Istrums SK              40:21 
   19 Emil Jansson           IF Hagen                40:21 
   21 Johan Höög             OK Kullingshof          40:59 
   22 Ola Holtbring          OK Amne                 41:15 
   23 Oskar Dahlström        OK Klyftamo             43:29 
   24 Arvid Jernstig         Vänersborgs SK          44:59 
   25 Simon Wallenstein      Mariestads FK         1:01:15 

      Jonathan Andersson     Mariestads FK        Ej godk. 
      Ola Löseth             Falköpings AIK OK    Ej godk. 
      Jacob Jonstoij         Ulricehamns OK       ej start 
      Erik Andersson         Ryda SK              ej start 
      Axel Johansson         IK Gandvik           ej start 



H12  (32/34)        22:58      

    1 Filip Johansson        Trollhättans SOK        16:15 
    2 Felix Axelsson         Markbygdens OK          16:23 
    3 Albin Alsiö            Falköpings AIK OK       18:16 
    4 William Lundstedt      Mullsjö SOK             18:27 
    5 Emil Karlsson          Hestra IF               19:26 
    6 Olle Sörqvist          Markbygdens OK          19:28 
    7 Axel Olsson            OK Skogsstjärnan        20:54 
    8 Erik Lindström         OK Tranan               21:24 
    9 Joel Plumppu           Bredareds IF            21:50 
   10 Simon Wiklund          Falköpings AIK OK       22:25 
   11 Gustav Nyman           Vänersborgs SK          23:14 
   12 Marcus Carlsson        IF Hagen                23:26 
   13 Olle Hedman            IF Hagen                24:27 
   14 Eric Nystrand          OK Klyftamo             25:48 
   15 Patrik Gustafsson      OK Kullingshof          25:49 
   16 Teodor Danielsson      Istrums SK              26:17 
   17 Eric Berlin            Trollhättans SOK        26:43 
   18 Klas Johansson         OK Tranan               27:10 
   19 Eskil Tryggö           Trollhättans SOK        28:29 
   20 Joel Andersson         Mariestads FK           28:47 
   21 Daniel Bogren          IF Hagen                29:42 
   22 Hampus Nyström         IF Hagen                31:28 
   23 Tor Lindström          IK Wilske               32:04 
   24 Oscar Roos             SOK Träff               32:50 
   25 Isak Dahlström         OK Klyftamo             33:49 
   26 Carl Holmberg          IF Hagen                37:54 
   27 Samuel Ekman           OK Kullingshof          37:56 
   28 Oskar Fransson         Lidköpings VSK          42:24 
   29 Axel Lomander          Markbygdens OK          50:22 

      Filip Jungert          Mariestads FK        Ej godk. 
      Albin Cupan            OK Amne              Ej godk. 
      Oscar Stomberg         IF Hagen             Ej godk. 



H10  (24/27)        22:58      

    1 Linus Kristiansson     Trollhättans SOK        11:21 
    2 Per Hedman             IF Hagen                13:49 
    3 Hugo Mandinger         Trollhättans SOK        13:54 
    4 Hampus Andersson       Lidköpings VSK          15:27 
    5 Anton Carlsson         IF Hagen                15:53 
    6 Johan Hedman           IF Hagen                15:58 
    7 Alfred Pettersson      Falköpings AIK OK       16:08 
    8 Olle Leibe-Bergstedt   Markbygdens OK          16:24 
    8 Marcus Hermansson      IF Hagen                16:24 
   10 Joar Tryggö            Trollhättans SOK        17:33 
   11 Hugo Setthagen         OK Tranan               18:21 
   12 Johan Holmberg         IF Hagen                19:19 
   13 Vidar Hallberg         Främmestads IK          19:42 
   14 Jonatan Flink-Ornung   OK Skogshjortarna       20:28 
   15 Oskar Ekman            OK Kullingshof          20:29 
   16 Lukas Gustafsson       IK Ymer                 20:33 
   17 Petter Leibe-Bergstedt Markbygdens OK          20:42 
   18 Axel Berglund          Ulricehamns OK          21:51 
   19 Ludvig Carlbom         Ulricehamns OK          23:18 
   20 Tobias Erixon          OK Kullingshof          24:24 
   21 Anton Karlsson         Mariestads FK           24:41 
   22 Erik Frisk             IF Hagen                29:38 
   23 Tor Rännare            Hjobygdens OK           38:21 

      Jesper Nilsson         Ryda SK              Ej godk. 



D75  (3/3)          22:58      

    1 Anita Pehrsson         Istrums SK              53:34 

      Britta Sahl            IF Hagen             Ej godk. 
      Ruth Nyström           OK Amne              ej start 



D70  (9/9)          22:58      

    1 Ulla Höök              OK Klyftamo             46:36 
    2 Mariann Kjellberg      Bredareds IF            46:38 
    3 Birgit Smedberg-Nilsso Hestra IF               48:56 
    4 Lisbeth Johansson      OK Skogshjortarna       49:48 
    5 Anne-Catrine Persson   Mariestads FK           53:54 
    6 Margareta Holmberg     IF Hagen              1:01:15 
    7 Lilian Bengtsson       OK Amne               1:26:17 

      Birgit Karlsson        Mariestads FK        Ej godk. 
      Brita Särdquist        IK Ymer              Ej godk. 



D65  (19/19)        22:58      

    1 Gunnel Svensson        IK Ymer                 36:09 
    2 Birgitta Carlsson      OK Orinto               37:10 
    3 Berit Ivehag           Främmestads IK          38:01 
    4 Kaarina Voudinmäki     Mullsjö SOK             38:28 
    5 Ingrid Hermansson      IK Ymer                 39:14 
    6 Britt Rangert          IK Ymer                 41:24 
    7 Enid Ingemarsson       Hestra IF               41:36 
    8 Birgitta Stenström     Vänersborgs SK          43:11 
    9 Bibbi Appelgren        Mariestads FK           43:38 
   10 Gunvor Jonsson         Vänersborgs SK          47:09 
   11 Gunnel Palgrim         Vänersborgs SK          47:19 
   12 Lillemor Lorén         OK Frisene              47:38 
   13 Britta Larsson         OK Frisene              47:42 
   14 Kerstin Ernvid         Ulricehamns OK          50:40 
   15 Linnéa Claesson        Rydboholms SK           50:57 
   16 Margit Ryberg          OK Klyftamo             52:24 
   17 Anita Linnéa Nordberg  OK Klyftamo             53:52 
   18 Ulla Öhrström          OK Amne                 56:35 

      Birgitta Johansson     OK Tranan            ej start 



D60  (8/8)          22:58      

    1 Inger Holmstrand       Herrljunga SK Skid      35:10 
    2 Kristina Larsson       OK Klyftamo             36:00 
    3 Britt-Marie Larsson    SOK 68                  36:58 
    4 Berith Pettersson      Vänersborgs SK          46:14 
    5 Kajsa Toftén           Hjobygdens OK           47:18 
    6 Görel Nordin           Vänersborgs SK        1:06:13 
    7 Gisela Löfving         Tibro OK              1:07:45 

      Britt-Mari Rydberg     Istrums SK           Ej godk. 



D55  (18/20)        22:58      

    1 Kerstin Andersson      Ryda SK                 32:18 
    2 Inger Westerberg       IF Hagen                35:39 
    3 Pia Svensson           Falköpings AIK OK       41:16 
    4 Gunilla Hogedal        Vänersborgs SK          44:16 
    5 Monica Martinsson      OK Tranan               45:06 
    6 Kristina Roos Larsson  Bredareds IF            47:42 
    7 Gunnel Hultqvist       IF Hagen                48:46 
    8 Kerstin Karlsson       Tidaholm SOK Sisu       50:26 
    9 Evamarie Lundahl       IF Hagen                51:05 
   10 Lizkulla Pettersson    Markbygdens OK          55:11 
   11 Kerstin Svensson       Trollhättans SOK        57:14 
   12 Monica Ivarsson        OK Skogshjortarna       58:35 
   13 Marita Larsson         Markbygdens OK        1:16:05 

      Ingrid Jessen          Främmestads IK       Ej godk. 
      Ing-Marie Hjert        Falköpings AIK OK    Ej godk. 
      Anita Eklöf            IK Ymer              Ej godk. 
      Berit Klamfelt         Tibro OK             Ej godk. 
      Margaretha Johansson   OK Kullingshof       ej start 



D50  (23/23)        22:58      

    1 Britta Sahlin          Vänersborgs SK          33:12 
    2 Kristin Hansson        Markbygdens OK          35:33 
    3 Gunilla Larsson        Bredareds IF            36:09 
    4 Marianne Hansson       Bredareds IF            36:24 
    5 Anne Udd               Markbygdens OK          37:10 
    6 Eva Rabe-Magnusson     IF Hagen                38:40 
    7 Iréne Banck            IF Hagen                39:01 
    8 Annette Falck-Larsson  Vänersborgs SK          39:06 
    9 Jane Johansson         Istrums SK              39:21 
   10 Ingrid Schmiterlöw     Hjobygdens OK           40:15 
   11 Britt-Marie Johanson   OK Skogsstjärnan        42:49 
   12 Ann Laas               OK Skogshjortarna       45:31 
   13 Catharina Carlsson     Trollhättans SOK        47:29 
   14 Monika Ljunglide       OK Kullingshof          48:12 
   15 Barbro Törnroth        Hjobygdens OK           51:45 
   16 Gun Lundberg           Istrums SK              53:33 
   17 Gunilla Johansson      OK Skogsstjärnan      1:00:19 
   18 Ann-Charlotte Jakobsso Istrums SK            1:01:14 
   19 Yvonne Bengtsson       Mariestads FK         1:02:11 
   20 Susanne Olsson         Herrljunga SK Skid    1:06:55 

      Radka Kühnel           Trollhättans SOK     Ej godk. 
      Annette Olofsson       OK Skogshjortarna    Ej godk. 
      Ann Nyström            IF Hagen             Ej godk. 



D45  (27/27)        22:58      

    1 Marie Högstrand        Markbygdens OK          34:31 
    2 Maria Skogsberg        Mariestads FK           34:53 
    3 Gunilla Edgren         Trollhättans SOK        35:35 
    4 Marita Karlsson        OK Skogsstjärnan        35:42 
    5 Caroline Hagström      Falköpings AIK OK       36:53 
    6 Suzy Larsson           OK Skogshjortarna       37:46 
    7 Petra Johansson        Trollhättans SOK        38:52 
    8 Gunnel Svensson        OK Tranan               38:53 
    9 Kristin Back           Vänersborgs SK          39:54 
   10 Gunnel Jernstig        Vänersborgs SK          40:54 
   11 Ann-Kristin Jansson    Hjobygdens OK           40:55 
   12 Helene Wengholt Johnss OK Skogshjortarna       45:42 
   13 Pia Käck-Fritzell      Mullsjö SOK             46:28 
   14 Ewa Holmberg           IF Hagen                47:51 
   15 Kerstin Larsson        IF Hagen                47:57 
   16 Helena Andersson       Markbygdens OK          47:58 
   17 Margareta Almqvist Man Trollhättans SOK        50:51 
   18 Ingela Nordgren        Bredareds IF            51:04 
   19 Doris Danielsson       Istrums SK              51:27 
   20 Christina Jonsson      OK Klyftamo             52:41 
   21 Monica Laage           Falköpings AIK OK       52:57 
   22 Irené Andersson        OK Kullingshof          55:33 
   23 Britt Andersson        Ryda SK                 58:17 
   24 Yvona Svejdikova       POBO Opava              59:13 
   25 Ann-Kristin Spetz      Ulricehamns OK        1:00:06 
   26 Inger Larsson          Bredareds IF          1:00:17 
   27 Frida Mannfolk         Ulricehamns OK        1:05:12 



D40  (28/28)        22:58      

    1 Lena Karlsson          Markbygdens OK          32:13 
    2 Sara Åberg             Hestra IF               32:27 
    3 Jessica Andersson      Vänersborgs SK          34:41 
    4 Annika Bäck            OK Kullingshof          36:37 
    5 Inger Cederberg        Vänersborgs SK          37:52 
    6 Maria Bogren           IF Hagen                38:20 
    7 Kristina Nilsson       OK Tranan               38:52 
    8 Anna Höök              OK Klyftamo             38:56 
    9 Ann-Christin Blennow   Falköpings AIK OK       39:51 
   10 Charlotte Österman     Vänersborgs SK          40:09 
   11 Jenny Nyman            Vänersborgs SK          41:14 
   12 Carina Ivarsson        OK Kullingshof          42:43 
   13 Jeanette Sigenstam     Markbygdens OK          46:19 
   14 Karin Torstensson      Falköpings AIK OK       48:47 
   15 Nina Gumaelius         Tibro OK                49:19 
   16 Karin Andersson        OK Klyftamo             49:28 
   17 Eva Larsson            Hjobygdens OK           50:48 
   18 Kristina Höök Patrikss OK Klyftamo             52:24 
   19 Anna Stomberg          IF Hagen                53:30 
   20 Cathrine Herngren      IF Hagen                55:42 
   21 Annelie Hallqvist      IF Hagen                56:32 
   22 Eva-Lotta Lundberg     Ulricehamns OK          57:13 
   23 Inger Ström            OK Skogsvargarna      1:05:17 
   24 Ylva Johansson         OK Skogsvargarna      1:13:11 
   25 Carina Wallgren        Istrums SK            1:19:18 

      Carina Olsson          Falköpings AIK OK    Ej godk. 
      Gitte Kristiansson     Trollhättans SOK     ej start 
      Anna-Karin Ryberg      OK Klyftamo          ej start 



D35  (12/12)        22:58      

    1 Ulrika Kindlund        OK Tranan               29:47 
    2 Johanna Sundström      Hestra IF               32:35 
    3 Malin Tengström        Främmestads IK          40:29 
    4 Annika Johansson       OK Tranan               41:00 
    5 Susanne Biörs          OK Tranan               41:26 
    6 Ulrika Rundblad        Främmestads IK          41:31 
    7 Katarina Enbom         Vänersborgs SK          43:27 
    8 Jenny Johansson        IK Ymer                 46:28 
    9 Maria Krafft-Helgesson Hestra IF               48:12 
   10 Linnéa Börjesson       Hestra IF               48:48 
   11 Angelica Brandqvist    Tibro OK                52:10 
   12 Annica Berglund        Ulricehamns OK        1:09:16 



D21  (17/18)        22:58      

    1 Therése Ivarsson       OK Skogshjortarna       37:13 
    2 Sofia Salomonsson      Vänersborgs SK          37:39 
    3 Lotta Toftén           Istrums SK              39:22 
    4 Helena Lidhage         Ulricehamns OK          40:39 
    5 Emelie Svalin          Vänersborgs SK          41:01 
    6 Lina Larsson           Vänersborgs SK          41:49 
    7 Sanna Svensson         Främmestads IK          42:20 
    8 Malin Sörstrand        OK Klyftamo             43:15 
    9 Lina Hulander          Ulricehamns OK          43:20 
   10 Sofie Pettersson       Ulricehamns OK          45:32 
   11 Emelie Unosson         Bredareds IF            48:52 
   12 Lucie Weissova         FK Göingarna            53:32 
   13 Elin Åkesson           Gudhems IF              54:13 
   14 Sandra Axelsson        Vänersborgs SK          59:17 
   15 Lina Dahlberg          Falköpings AIK OK     1:05:48 
   16 Maria Svensson         Trollhättans SOK      1:15:19 

      Jennie Nilsson         IF Hagen             Ej godk. 



D20  (4/5)          22:58      

    1 Emilia Henrysson       Tibro OK                44:18 
    2 Linda Westerberg       Trollhättans SOK        45:16 
    3 Lisa Andersson         Ryda SK                 54:36 
    4 Malin Larsson          Hjobygdens OK         1:05:55 



D18  (25/25)        22:58      

    1 Lovisa Hansson         Bredareds IF            31:48 
    2 Johanna Skogum         Markbygdens OK          33:42 
    3 Elin Högstrand         Markbygdens OK          33:51 
    4 Anne Hansson           Markbygdens OK          35:20 
    5 Elin Olsson            Tibro OK                39:12 
    6 Sara Nilsson           OK Tranan               39:25 
    7 Therese Enenge         Bredareds IF            39:36 
    8 Lovisa Mannfolk        Ulricehamns OK          40:06 
    9 Sara Schmidt           Trollhättans SOK        40:10 
   10 Alena Sarmanova        POBO Opava              41:22 
   11 Julia Mattsson         Trollhättans SOK        41:30 
   12 Sofia Andrén           Tibro OK                42:27 
   13 Kajsa Spetz            Ulricehamns OK          44:39 
   14 Anna Olsson            Tibro OK                45:31 
   15 Martina Johansson      Bredareds IF            46:48 
   16 Malin Dahlberg         Falköpings AIK OK       47:11 
   17 Frida Strömgård        Bredareds IF            47:56 
   18 Klara Fredriksson      Falköpings AIK OK       54:42 
   19 Veronica Lindgren      OK Skogshjortarna       56:07 
   20 Viktoria Strandberg    Falköpings AIK OK     1:11:23 

      Lina Andersson         Trollhättans SOK     Ej godk. 
      Elin Sundqvist         OK Tranan            Ej godk. 
      Josefin Andersson      Markbygdens OK       ej start 
      Pernilla Karlsson      Markbygdens OK       ej start 
      Lisa Wallin            Markbygdens OK       ej start 



D16  (27/27)        22:58      

    1 Sara Hagström          Falköpings AIK OK       29:12 
    2 Aina Edgren            Trollhättans SOK        31:01 
    3 Johanna Öberg          Ryda SK                 31:38 
    4 Amanda Blennow         Falköpings AIK OK       34:25 
    5 Josefine Kristiansson  Trollhättans SOK        34:40 
    6 Sofia Sjögren          OK Kullingshof          38:30 
    7 Sofie Andersson        Ryda SK                 39:07 
    8 Elin Classon           OK Orinto               39:32 
    9 Lisa Wassén            Vänersborgs SK          40:05 
   10 Emelie Bäck            OK Kullingshof          42:41 
   11 Linn Eriksson          Ryda SK                 45:13 
   12 Sofia Löseth           Falköpings AIK OK       45:48 
   13 Clara Mannfolk         Ulricehamns OK          51:12 
   14 Jenny Edgren           Trollhättans SOK        51:39 
   15 Clara Berlin           Trollhättans SOK        51:53 
   16 Kristin Höög           OK Kullingshof          53:11 
   17 Hanna Larsson          Hjobygdens OK           54:48 
   18 Klara Andrén           Tibro OK              1:01:37 
   19 Sofia Karlsson         Istrums SK            1:03:02 
   20 Amy Lundberg           Ulricehamns OK        1:03:28 
   21 Ida Nordberg           OK Tranan             1:05:28 
   22 Johanna Andersson      Lidköpings VSK        1:17:44 

      Elsa Wilhelmsson       Falköpings AIK OK    ej start 
      Emelie Andersson       Vänersborgs SK       ej start 
      Stina Larsson          IF Hagen             ej start 
      Linnea Herngren        IF Hagen             ej start 
      Linnea Johansson       IK Gandvik           ej start 



D14  (33/33)        22:58      

    1 Vilma Blennow          Falköpings AIK OK       25:52 
    2 Sara Kindlund          OK Tranan               26:54 
    3 Hanna Lindström        OK Tranan               28:12 
    4 Line Cederberg         Vänersborgs SK          28:22 
    5 Anna Moberg            Vänersborgs SK          28:41 
    6 Svea Hagrydh           Vänersborgs SK          30:03 
    7 Sofia Grahn            Hestra IF               30:43 
    8 Hanna Karlsson         Markbygdens OK          31:07 
    9 Alice Aroneng          Hestra IF               31:40 
   10 Anna Kristiansson      Trollhättans SOK        32:44 
   11 Elvira Björklund       Trollhättans SOK        33:14 
   12 Linnéa Bogren          IF Hagen                33:15 
   13 Lisa Johansson         OK Tranan               33:16 
   14 Johanna Hagström       Falköpings AIK OK       34:09 
   15 Sara Hägnander         Lidköpings VSK          34:35 
   16 Agnes Westerberg       Trollhättans SOK        35:32 
   17 Elvira Larsson         Ryda SK                 35:45 
   18 Alice Axelsson         Mullsjö SOK             36:06 
   19 Tove Wiberg            Mullsjö SOK             36:36 
   20 Tove Lång              IF Hagen                36:46 
   21 Agnes Berglund         Ulricehamns OK          37:17 
   22 Emelie Udd             Markbygdens OK          37:40 
   23 Malin Jansson          Hjobygdens OK           39:21 
   24 Johanna Strandberg     Falköpings AIK OK       39:28 
   25 Emma Nilsson           OK Tranan               40:16 
   26 Lina Landergren        Hestra IF               40:45 
   27 Lina Sundqvist         OK Tranan               41:39 
   28 Malin Fritzell         Mullsjö SOK             53:12 

      Filippa Andersson      Lidköpings VSK       Ej godk. 
      Lina Lundberg          Istrums SK           Ej godk. 
      Ida Holtbring          OK Amne              ej start 
      Olivia Nyman           Vänersborgs SK       ej start 
      Matilda Herngren       IF Hagen             ej start 



D12  (20/23)        22:58      

    1 Klara Axelsson         Markbygdens OK          14:56 
    2 Klara Ask              Markbygdens OK          16:55 
    3 Natalie Larsson        Ryda SK                 20:03 
    4 Alice Södervall        IK Gandvik              24:30 
    5 Nathalie Johnson       Lidköpings VSK          25:54 
    6 Sofia Klasson          Hestra IF               26:53 
    7 Emma Nordberg          OK Tranan               27:07 
    8 Hanna Mårtensson       OK Skogsstjärnan        29:12 
    9 Maja Kindlund          OK Tranan               29:27 
   10 Alice Lundberg         Ulricehamns OK          30:09 
   11 Klara Segerström       IK Wilske               30:19 
   12 Maja Wallenius         OK Skogsstjärnan        31:54 
   13 Cornelia Hellqvist     Lidköpings VSK          33:04 
   14 Sanna Tolonen          OK Amne                 34:13 
   15 Malin Nilsson          OK Tranan               34:56 
   16 Sofi Ström             OK Skogsvargarna        35:23 
   17 Amanda Bergqvist       Hestra IF               35:44 
   18 Fanny Svalin           Vänersborgs SK          40:15 
   19 Victoria Andersson     OK Tranan               45:59 
   20 Emma Franzén           Lidköpings VSK          47:37 



D10  (18/20)        22:58      

    1 Ellen Blennow          Falköpings AIK OK       11:40 
    2 Alma Wilhelmsson       Falköpings AIK OK       12:05 
    3 Ida Roos               SOK Träff               14:03 
    4 Felicia Järsenholt     Ulricehamns OK          16:44 
    5 Moa Alsiö              Falköpings AIK OK       16:50 
    6 Malin Kristiansson     Trollhättans SOK        17:09 
    7 Tove Eriksson          Ryda SK                 19:37 
    8 Irma Svensson          OK Klyftamo             19:55 
    9 Nora Aroneng           Bredareds IF            20:06 
   10 Ida Ström              OK Skogsvargarna        21:22 
   11 Erica Bogren           IF Hagen                22:11 
   12 Sofia Jansson          Hjobygdens OK           23:36 
   13 Alice Svalin           Vänersborgs SK          25:13 
   14 Elsa Plumppu           Bredareds IF            25:28 
   15 Sofia Tolonen          OK Amne                 35:21 
   16 Emma Gustafsson        OK Kullingshof          36:05 
   17 Emma Ivarsson          OK Kullingshof          38:45 

      Malin Stomberg         IF Hagen             Ej godk. 



U2  (5/5)           22:58      

    1 Arvid Björk            Trollhättans SOK        26:32 
    2 Heidi Ryr Len          Främmestads IK          27:33 
    3 Frida Kjellman         Lidköpings VSK          29:59 
    4 Oskar Frisk            IF Hagen                41:28 

      Jennifer Studlei       OK Skogshjortarna    Ej godk. 



U1  (19/20)         22:58      

    1 Kajsa Cupan            OK Amne                 18:20 
    2 Lukas Magnerfelt       Falköpings AIK OK       20:41 
    3 Vera Pettersson        Falköpings AIK OK       24:00 
    4 Thea Tanhua            Istrums SK              24:49 
    5 Klara Cupan            OK Amne                 25:11 
    6 Ida Franzén            Lidköpings VSK          25:16 
    7 Tova Jansson           Vänersborgs SK          26:30 
    8 Tilde Hermansson       IF Hagen                27:39 
    9 Sofie Johnson          Lidköpings VSK          27:51 
   10 Hanna Alsiö            Falköpings AIK OK       28:38 
   11 Oskar Dahlin           IK Gandvik              30:00 
   12 Emilia Lindström       IK Gandvik              30:07 
   13 Josefin Flink-Ornung   OK Skogshjortarna       30:34 
   14 Ylva Jonstoij          Ulricehamns OK          31:42 
   15 Elsa Södervall         IK Gandvik              32:10 
   16 Tilda Staberg          IK Gandvik              32:28 
   17 Elin Danielsson        Istrums SK              35:41 
   18 Filip Höög             OK Kullingshof          43:40 

      Jesper Patriksson      OK Klyftamo          Ej godk. 



Inskolning  (8/10)  22:58      

      Olle Andersson         OK Skogsstjärnan        Godk. 
      Simon Magnerfelt       Falköpings AIK OK       Godk. 
      Elin Axelsson          Mullsjö SOK             Godk. 
      Agnes Ivarsson         OK Skogshjortarna       Godk. 
      Julius Wiklund         Falköpings AIK OK       Godk. 
      Alva Björk             Trollhättans SOK        Godk. 
      Johanna Carlsson       IK Gandvik              Godk. 
      Erik Rännare           Hjobygdens OK           Godk. 



Öppen Motion 1  (7/ 22:58      

    1 Susanne Holtbring      OK Amne                 25:16 
    2 Kristina Kiselmark     Trollhättans SOK        25:42 
    3 Lena Roos              SOK Träff               31:57 
    4 Roland Karlsson        SOK Träff               32:55 
    5 Malin Andersson        OK Skogshjortarna       33:33 
    6 Jessika Erixon         OK Kullingshof          54:53 

      Roland Persson         Mariestads FK          Felst. 



Öppen Motion 3  (41 22:58      

    1 Linus Iseborn          Främmestads IK          23:03 
    2 Malin Svensson         Markbygdens OK          27:35 
    3 Martin Karlsson        Hestra IF               28:15 
    4 Emilia Skogum          Markbygdens OK          31:01 
    5 Per-Anders Enenge      Bredareds IF            32:25 
    6 Bernt-Åke Ahl          Mariestads FK           33:18 
    7 Fredrika Eriksson      Ryda SK                 34:31 
    8 Sara Jonstoij          Ulricehamns OK          34:46 
    9 Ellen Ivehag           Ryda SK                 36:35 
   10 Emma Roland            Klubblös                36:37 
   11 Karin Mårtensson       OK Skogsstjärnan        37:19 
   12 Karina Andersson       Mariestads FK           37:54 
   13 Martin Magnerfelt      Falköpings AIK OK       40:12 
   14 Birgitta Odby Jansson  Främmestads IK          44:57 
   15 Nina Månsson           SOK Träff               45:24 
   16 Catarina Karlsson      SOK Träff               45:29 
   17 Peter Cupan            OK Amne                 45:46 
   18 Linus Sundberg         OK Skogshjortarna       46:07 
   19 Britt-Marie Johansson  Vänersborgs SK          47:48 
   20 Tove Svallin           Vänersborgs SK          47:49 
   21 Kristina Pettersson    Falköpings AIK OK       47:55 
   22 Berit Hallqvist        Ryda SK                 48:41 
   23 Annika Rännare         Hjobygdens OK           50:59 
   24 Gunnel Axelsson        OK Skogshjortarna       52:27 
   25 Carina Stenberg        OK Skogshjortarna       54:02 
   26 Bengt Andersson        OK Klyftamo             54:41 
   27 Barbro Jonsson         Hestra IF               57:24 
   28 Ulla Fredriksson       Falköpings AIK OK       58:16 
   29 Maria Wallin-Johansson OK Skogshjortarna       59:31 
   30 Sofia Delin            Ryda SK                 59:41 
   31 Torbjörn Larsson       Falköpings AIK OK     1:00:23 
   32 Tilda Wiklund          Falköpings AIK OK     1:01:52 
   33 Elin Herrmann          IK Wilske             1:01:54 
   34 Marita Johansson       Markbygdens OK        1:03:00 
   35 Erica Karlsson         Lidköpings VSK        1:04:42 
   36 Hilda Hasselgren       Lidköpings VSK        1:04:44 
   37 Annelie Lundstedt      Mullsjö SOK           1:05:30 
   38 Ann-Britt Larsson      Falköpings AIK OK     1:07:00 
   39 Martin Ståhl           IK Gandvik            1:11:42 
   40 Kerstin Larsson        OK Skogshjortarna     1:15:49 

      Susanna Jonstoij       Ulricehamns OK       Ej godk. 



Öppen Motion 5  (26 22:58      

    1 Anders Olsson          OK Klyftamo             35:36 
    2 Sammy Tanhua           Istrums SK              40:53 
    3 Marcus Branell         Ryda SK                 41:23 
    4 Johan Falck-Larsson    IK Gandvik              41:28 
    5 Björn Andersson        Falköpings AIK OK       42:01 
    6 Christian Andersson    OK Tranan               42:51 
    7 Britt-Marie Påhlman    Istrums SK              44:37 
    8 Ronny Ekman            OK Kullingshof          46:02 
    9 Anna Karin Skärberg    Vänersborgs SK          46:20 
   10 Patrik Carlbom         Ulricehamns OK          47:02 
   11 Anna Larsson           Falköpings AIK OK       47:31 
   12 Linus Roos             SOK Träff               51:34 
   13 Kristofer Holmberg     OK Tranan               54:29 
   14 Mats Karlsson          IF Hagen                55:21 
   15 Marita Salomonsson     Vänersborgs SK          57:34 
   16 Soile Gustafsson       OK Kullingshof        1:02:28 
   17 Thomas Asplund         OK Skogsvargarna      1:02:45 
   18 Kristina Åhlund        Vänersborgs SK        1:02:58 
   19 Calle Fogelstrand      Ryda SK               1:03:34 
   20 Catrin Lång            IF Hagen              1:03:37 
   21 Anette Nordberg        OK Tranan             1:03:59 
   22 Per Carlsson           IF Hagen              1:06:21 
   23 Camilla Andersson      Vänersborgs SK        1:11:42 
   24 Roger Odh              OK Klyftamo           1:16:28 
   25 Lennart Kjellberg      Istrums SK            1:21:09 
   26 Anders Dahlberg        Istrums SK            1:22:09 



Öppen Motion 7  (35 22:58      

    1 Lina Palmer            Ulricehamns OK          27:33 
    2 Malin Persson          Markbygdens OK          31:47 
    3 Emelie Karlsson-landén Istrums SK              32:17 
    4 Sten Olsson            OK Klyftamo             33:09 
    5 Jan Albertsson         Istrums SK              33:27 
    6 Marita Skogum          Markbygdens OK          35:23 
    7 Emma Almehed           Frölunda OL             36:09 
    8 Michael Magnusson      Markbygdens OK          36:20 
    9 Andreas Rom            Främmestads IK          36:58 
   10 Fredrik Englund        Trollhättans SOK        39:26 
   11 Ing-Marie Aroneng      Bredareds IF            39:49 
   12 Leif Blomqvist         Bredareds IF            40:06 
   13 Ann-Sofie Järsenholt   Ulricehamns OK          41:07 
   14 Åsa Alsiö              Falköpings AIK OK       41:47 
   15 Magnus Henningsson     Hestra IF               42:07 
   16 Jan Nordberg           OK Tranan               43:56 
   17 Anette Sundqvist       OK Tranan               45:16 
   18 Carl-Ch Schmiterlöw    Hjobygdens OK           45:18 
   19 Cajsa Banck            IF Hagen                45:55 
   20 Ingemar Pettersson     Vänersborgs SK          47:16 
   21 Anna-Karin Rödström    OK Skogsstjärnan        50:09 
   22 Gunnar Jonsson         Hallstahammars OK       50:33 
   23 Jan Sahl               IF Hagen                50:35 
   24 Bodil Ahlström         Trollhättans SOK        50:42 
   25 Johan Andersson        Främmestads IK          53:16 
   26 Daniel Hansson         IK Ymer                 53:33 
   27 Lars Wassén            Vänersborgs SK          54:50 
   28 Leif Rydberg           Istrums SK              58:05 
   29 Sofia Sörqvist         Markbygdens OK          58:46 
   30 Jörgen Pihl            OK Skogshjortarna     1:27:54 
   31 Hans-Olof Carlsson     Lidköpings VSK        1:35:06 
   32 Eva-lotta Stolt        Vänersborgs SK        1:46:46 

      Tereza Hadacova        POBO Opava           Ej godk. 
      Lars Lång              OK Klyftamo          Ej godk. 
      Thomas Hjert           Falköpings AIK OK    Ej godk. 



Öppen Motion 8  (14 22:58      

    1 Mats Kristiansson      Trollhättans SOK        34:18 
    2 Fanny Brodin           Istrums SK              46:13 
    3 Per Gustafsson         Ryda SK                 48:55 
    4 Mikael Axelsson        OK Skogshjortarna       50:30 
    5 Hanna Axelsson         IK Hakarpspojkarna      54:00 
    6 Martin Axelsson        OK Skogshjortarna       57:02 
    7 Karin Ek               OK Skogsstjärnan        57:55 
    8 Martin Andersson       OK Amne               1:02:19 
    9 Lars Strömberg         OK Skogshjortarna     1:10:05 
   10 Stig Gustafsson        IK Ymer               1:12:01 
   11 Jan Larsson            Främmestads IK        1:15:04 
   12 Per Jonstoij           Ulricehamns OK        1:25:42 

      Magnus Karlsson        Ryda SK              Ej godk. 
      Stefan Stolt           Vänersborgs SK       Ej godk. 



H16Kort  (2/2)      22:58      

    1 Anton Karlsson         OK Skogshjortarna     1:15:19 
    2 Adam Wesselhoff        OK Skogshjortarna     1:17:19 



H14Kort  (1/2)      22:58      

    1 Arvid Karlsson         SOK Träff               34:12 



H12Kort  (3/3)      22:58      

    1 Simon Larsson          Hjobygdens OK           18:10 
    2 Jonas Planck           IK Gandvik              19:37 
    3 Gunnar Löfqvist        IF Hagen                25:51 



D14Kort  (4/4)      22:58      

    1 Marie Lindh            Främmestads IK          31:54 
    2 Matilda Tengström      Främmestads IK          34:15 

      Elin Voksepp           OK Skogshjortarna    Ej godk. 
      Karin Månsson          SOK Träff            Ej godk. 



D12Kort  (1/1)      22:58      

    1 Matilda Rännare        Hjobygdens OK           30:29 


Skribent: Dan Krantz

 

SISU_Webb_Banner_250X190_samverkan

 


  

 

 

 

 



 

Postadress:
IK Gandvik - Orientering
Tiveljung, Valhallagatan 9 B
53234 Skara

Kontakt:
Tel: 051127126, +46104764141
E-post: This is a mailto link

Se all info