Hoppa till sidans innehåll

Sprintresultat tisdag den 16 september 2008!

30 AUG 2008 20:04
Resultatlista ute nu! Det var en tät och intressant tillställning. En del deltagare hade vässat dubbarna högt.
  • Uppdaterad: 10 JUN 2013 10:53

Sträcktider på Winsplits
 
Krets-Sprint 16 sep 2008ti 2008-09-16 20:15
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2007

  Pl Namn                      År Klubb                    Tid Tvlmärke 



H65  (2)       2190 m                      

   1 Sune Hagström             39 IK Gandvik             17:53 S        
   2 Lars Lång                 37 OK Klyftamo            20:57 S        



H60  (3)       2190 m                      

   1 Roland Nilsson            44 Falköpings AIK OK      14:13 S        
   2 Lars Wahlström            44 Istrums SK             18:08 S        
   3 Christer Henriksgård      45 OK Klyftamo            24:54          



H55  (2)       2070 m                      

   1 Göran Johansson           49 IK Gandvik             15:08 S        
   2 Hans Andersson            53 IK Gandvik             17:28 S        



H45  (7)       2280 m                      

   1 Stefan Johansson          63 IK Gandvik             13:23 S        
   2 Bengt Lundberg            59 Istrums SK             14:31 S        
   3 Uno Sand                  63 IK Gandvik             14:50 S        
   4 Jan-Eric Thelin           62 Lidköpings VSK         15:10 S        
   5 Erik Hellsvik             60 IK Gandvik             15:44 S        
   6 Roger Odh                 61 OK Klyftamo            18:32 S        
   7 Anders Swedin             59 Lidköpings VSK         19:54 S        



H40  (4)       2640 m                      

   1 Magnus Södervall          67 IK Gandvik             15:35 S        
   2 Fredrik Karlsson          66 OK Klyftamo            18:31 S        
   3 Göran Jonsson             67 IK Gandvik             22:27 S        

     Sören Andersson           65 Lidköpings VSK       j start          



H21  (4)       2640 m                      

   1 Anders Påhlman            76 Istrums SK             13:06 S        
   2 Emil Börjesson            93 Lidköpings VSK         13:50 S        
   3 Jan-Ove Wiking            69 Istrums SK             15:15 S        

     Anders Franzén            74 Lidköpings VSK       j start          



H18  (6)       2280 m                      

   1 Peter Markendahl          90 OK Klyftamo            11:10 S        
   2 Simon Markendahl          90 OK Klyftamo            11:48 S        
   3 Oskar Börjeson            90 Ryda SK                13:09 S        
   4 Niklas Brag Jonsson       91 IK Gandvik             15:17 S        
   5 Karl-Mikael Svensson      90 Lidköpings VSK         16:46 S        

     Christoffer Andersén      91 IK Gandvik           j start          



H16  (8)       2070 m                      

   1 Eric Sand                 92 IK Gandvik             11:46          
   2 Jonas Sundberg            92 Istrums SK             12:11          
   3 Joel Andersson            92 IK Gandvik             12:20          
   4 Andreas Brag Jonsson      93 IK Gandvik             12:59          
   5 Isak Krantz               92 IK Gandvik             13:13          
   6 Henrik Sjöberg            92 IK Gandvik             15:44          
   7 Mattias Dahlberg          94 Istrums SK             16:39          

     Herman Andersson          92 Lidköpings VSK       j start          



H12  (6)       1330 m                      

   1 Oskar Johansson           96 OK Klyftamo             6:38          
   2 Philip Karlsson           96 OK Klyftamo             7:04          
   3 Nils Patriksson           97 OK Klyftamo             7:40          
   4 Filip Södervall           96 IK Gandvik              8:45          
   5 Sebastian Odh             97 OK Klyftamo             9:29          
   5 Christoffer Wallgren      97 Istrums SK              9:29          



H10  (6)       1330 m                      

   1 Axel Johansson            98 IK Gandvik              7:32          
   2 Erik Svensson             98 OK Klyftamo             8:19          
   3 Melker Sennelöf           98 OK Klyftamo            17:11          
   4 Eric Nystrand             98 OK Klyftamo            33:46          

     Albin Falsen-Lindqvist       OK Klyftamo          j start          
     Jesper Patriksson         99 OK Klyftamo          j start          



D60  (3)       2060 m                      

   1 Birgit Lång               38 OK Klyftamo            18:52 S        
   2 Ingrid Tengeland          47 IK Gandvik             20:34 S        
   3 Kerstin Hagström          40 IK Gandvik             21:38 S        



D50  (3)       2190 m                      

   1 Ann-Marie Holmström       49 IK Gandvik             15:16 S        
   2 Gullan Andersson          51 IK Gandvik             17:37 S        
   3 Anna-Lena Svensson        58 Lidköpings VSK         18:21 S        



D40  (5)       2070 m                      

   1 Kristina Höök-Patriksso   68 OK Klyftamo            14:08 S        
   2 Pia Brag-Jonsson          68 IK Gandvik             15:48 S        
   3 Anna Karlsson             66 OK Klyftamo            17:57 S        
   4 Stina Andersson           68 Lidköpings VSK         19:28 S        
   5 Gun Lundberg              60 Istrums SK             20:17 S        



D21  (3)       2280 m                      

   1 Helena Södervall          69 IK Gandvik             16:57 S        
   2 Elin Sand                 90 IK Gandvik             17:12 S        

     Jenny Furusköld           91 IK Gandvik           j start          



D16  (2)       2190 m                      

   1 Ida Karlsson              93 Lidköpings VSK         13:54          
   2 Maria Markendahl          92 OK Klyftamo            16:40          



D14  (4)       2060 m                      

   1 Sofia Lundberg            95 Istrums SK             17:00          
   2 Linnéa Johansson          95 IK Gandvik             17:13          
   3 Erika von Heideken        95 Istrums SK             20:42          
   4 Joline Lyttinen              Istrums SK             21:43          



D10  (5)       1330 m                      

   1 Lina Lundberg             98 Istrums SK              9:06          
   2 Victoria Karlsson         01 OK Klyftamo            11:28          
   3 Alice Södervall           99 IK Gandvik             12:52          
   4 Julia Markendahl          00 OK Klyftamo            13:18          
   5 Irma Svensson             02 OK Klyftamo            34:52          



Skribent: Dan Krantz

 

 

  

 

 

 

 



 

Postadress:
IK Gandvik - Orientering
Tiveljung, Valhallagatan 9 B
53234 Skara

Kontakt:
Tel: 051127126, +46104764141
E-post: This is a mailto link

Se all info