DM Medel Västergötland 2011fr 2011-08-26 07:17
Startlistaskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2008

Nr. lap   Bricka Namn                       Klubb                                           Start 


H80  (7)                                 Startplats 1               

           12319 Lars-Gunnar Enström        OK Tranan                                       10:57 
           13923 Bertil Johansson           Markbygdens OK                                  10:59 
           36943 Yngve Malmlöf              Falköpings AIK OK                               11:01 
          419716 Gunnar Källman             Herrljunga SK Skid o OL                         11:03 
           15878 KarlErik Fransson          Trollhättans SOK                                11:05 
           30489 Bo Tyvik                   I 15 IF                                         11:07 
           30792 Urban Spånmark             Mullsjö SOK                                     11:09 



H75  (12)                                Startplats 1               

           15616 Stig Sahl                  IF Hagen                                        11:39 
          702005 Kjell Persson              Mariestads FK                                   11:41 
           19263 Folke Hörstrand            OK Klyftamo                                     11:43 
           44565 Åke Lindberg               Herrljunga SK Skid o OL                         11:45 
           15861 Bengt Hallén               Trollhättans SOK                                11:47 
           38346 Bertil Wiklund             IK Wilske                                       11:49 
          260953 Anders Nilsson             Ryda SK                                         11:53 
          343249 Erland Olsson              Dalsjöfors GOIF                                 11:55 
           46753 Sture Pettersson           Falköpings AIK OK                               11:59 
           17279 Sten Johansson             OK Kullingshof                                  12:01 
           28804 Evald Stensson             Markbygdens OK                                  12:05 
          302570 Bo Öhrström                OK Amne                                         12:07 



H70  (23)                                Startplats 1               

           30528 Evert Jenhall              OK Skogsvargarna                                10:59 
           15017 Heikki Rissanen            Mariestads FK                                   11:01 
           25111 Bo Westerberg              Vänersborgs SK                                  11:03 
           17975 Bengt Andersson            Tidaholm SOK Sisu                               11:05 
           17091 Håkan Skogum               Markbygdens OK                                  11:07 
           15882 Kent Fredriksson           OK Skogsvargarna                                11:09 
           19277 Uno Andersson              OK Klyftamo                                     11:11 
          245045 Lars-Erik Larsson          OK Amne                                         11:13 
           19115 Hans Karlsson              OK Orinto                                       11:15 
           13667 Gunnar Bryst               Hjobygdens OK                                   11:17 
          241542 Karl-Inge Karlsson         Istrums SK                                      11:19 
           28852 Ivan Andersson             Markbygdens OK                                  11:21 
           12446 Kurt Rydin                 OK Tranan                                       11:23 
           19292 Bertil Ryberg              OK Klyftamo                                     11:25 
           10613 Alvar Andersson            Tibro OK                                        11:27 
           30690 Ingemar Holmberg           IF Hagen                                        11:29 
           25776 Regor Niklasson            IK Albion                                       11:31 
           30099 Ivan Ernvid                Ulricehamns OK                                  11:33 
          355805 Lars Johansson             OK Skogshjortarna                               11:35 
          244996 Rune Arvidsson             Markbygdens OK                                  11:37 
          354296 Allsing Carlsson           OK Skogsvargarna                                11:39 
           19295 Harry Sundberg             OK Klyftamo                                     11:41 
           15248 Stig Bengtsson             OK Amne                                         11:43 



H65  (42)                                Startplats 1               

           15632 Jan Olav Carlsson          IF Hagen                                        11:43 
           41944 Kjell Johansson            Dalsjöfors GOIF                                 11:45 
           33629 Lars Tuvesson              Ulricehamns OK                                  11:47 
          263749 Kalle Johansson            OK Skogshjortarna                               11:49 
           19286 Lars-Olof Gustafsson       OK Klyftamo                                     11:51 
           25110 Kenneth Jonsson            Vänersborgs SK                                  11:53 
           15261 Bengtåke Andersson         OK Amne                                         11:55 
           29941 Bengt Nilsson              Hestra IF                                       11:57 
           25611 Sigvard Oscarsson          Istrums SK                                      11:59 
           14594 Lars Finbom                OK Landehof                                     12:01 
           13686 Karl Bergstrand            Hjobygdens OK                                   12:03 
          446065 Kjell-Åke Isaksson         OK Skogshjortarna                               12:05 
           33558 Henrik Bergman             OK Tranan                                       12:07 
          264613 Bror Palgrim               Vänersborgs SK                                  12:09 
           28806 Pär-Erik Johansson         Markbygdens OK                                  12:11 
           30808 Sven Erik Sjöholm          Mullsjö SOK                                     12:13 
           28464 Bengt-Åke Svensson         IK Ymer                                         12:15 
           18845 Gösta Claesson             Rydboholms SK                                   12:17 
          717445 Lars Ljungberg             Trollhättans SOK                                12:19 
          227878 Roland Nilsson             Falköpings AIK OK                               12:21 
          248530 Per-Olof Johansson         OK Klyftamo                                     12:23 
           25112 Erling Andersson           Vänersborgs SK                                  12:25 
          501513 Dag Lorén                  OK Frisene                                      12:27 
           15883 Ingemar Wiklund            OK Skogsvargarna                                12:29 
           44562 Ingmar Olsson              Herrljunga SK Skid o OL                         12:31 
           33625 Roland Bohman              Ulricehamns OK                                  12:33 
           15824 Kent Carlgren              OK Skogshjortarna                               12:35 
           12464 Göte Johansson D-P         OK Tranan                                       12:37 
          807547 Per-Arne Johansson         Vänersborgs SK                                  12:39 
           18409 Per Knubbe                 Markbygdens OK                                  12:41 
          351745 Toivo Voudinmäki           Mullsjö SOK                                     12:43 
           38675 Olle Hermansson            IK Ymer                                         12:45 
           36356 Kurt Bodin                 Gällstadbygdens SOK                             12:47 
           28492 Lennart Karlsson           Trollhättans SOK                                12:49 
           15821 Ronny Andersson            OK Skogshjortarna                               12:51 
          204693 Åke Nordberg               OK Klyftamo                                     12:53 
          264601 Jan Johansson              Vänersborgs SK                                  12:55 
          715250 Reits Hall                 OK Amne                                         12:57 
           29939 Bertil Ingemarsson         Hestra IF                                       12:59 
           25613 Lars Wahlström             Istrums SK                                      13:01 
           36188 Bert Thorsson              Ryda SK                                         13:03 
           37384 Kennet Ivehag              Främmestads IK                                  13:05 



H60  (25)                                Startplats 1               

           44668 Bernhard Grenabo           Hjobygdens OK                                   10:59 
           15023 Håkan Lööf                 Mariestads FK                                   11:01 
          500410 Per Fredriksson            OK Skogshjortarna                               11:03 
           25359 Toivo Pentonen             Hestra IF                                       11:05 
           11885 Vidar Löfving              Tibro OK                                        11:07 
          419700 Mats Elofsson              Herrljunga SK Skid o OL                         11:09 
           17261 Sture Johansson            OK Kullingshof                                  11:11 
          511013 Anders Thomasson           Ulricehamns OK                                  11:13 
           15740 Torgny Pettersson          Markbygdens OK                                  11:15 
           15019 Hans-Gösta Bernhard        Mariestads FK                                   11:17 
          940309 Bertil Johansson           OK Skogshjortarna                               11:19 
          443638 Kjell Martinsson           OK Tranan                                       11:21 
          353578 Bo Klamfelt                Tibro OK                                        11:23 
          840301 Carl-Henry Andersson       OK Orinto                                       11:25 
          501109 Per Ivarsson               Trollhättans SOK                                11:27 
          500306 Lars Hogedal               Vänersborgs SK                                  11:29 
           29186 Stig Johansson             Falköpings AIK OK                               11:31 
          226038 Sven Erik Johansson        Mariestads FK                                   11:33 
           15822 Bengt Johansson            OK Skogshjortarna                               11:35 
           38104 Rolf Einarsson             IF Hagen                                        11:37 
           10983 Sune Gustafsson            Tibro OK                                        11:39 
           44564 Stellan Holmstrand         Herrljunga SK Skid o OL                         11:41 
           17263 Jonas Larsson              OK Kullingshof                                  11:43 
           42491 Hans Larsson               OK P4                                           11:45 
           18412 Bo Herdersson              Markbygdens OK                                  11:47 



H55  (38)                                Startplats 1               

           15658 Anders Eriksson            IF Hagen                                        11:26 
           19510 Tomas Karlsson             OK Skogshjortarna                               11:28 
          444201 Lars Pejryd                Trollhättans SOK                                11:30 
           38652 Bo Andersson               Falköpings AIK OK                               11:32 
           25767 Magnus Andersson           Ulricehamns OK                                  11:34 
           15886 Conny Sahlin               Vänersborgs SK                                  11:36 
           25400 Jan Holmqvist              Hestra IF                                       11:38 
          550226 Urban Larsson              IF Hagen                                        11:40 
          661414 Tommy Westerberg           Tibro OK                                        11:42 
           38896 Sven-Erik Bodin            Gällstadbygdens SOK                             11:44 
           30545 Johan Carlsson             Trollhättans SOK                                11:46 
          431231 Bengt-Åke Jansson          Främmestads IK                                  11:48 
           15268 Tommy Holtbring            OK Amne                                         11:50 
          530316 Jan-Åke Emilsson           Gudhems IF                                      11:52 
           25371 Per-Olof Larsson           Hestra IF                                       11:54 
           15629 Uno Magnusson              IF Hagen                                        11:56 
           15811 Kent Ivarsson              OK Skogshjortarna                               11:58 
          342816 Lars Ekberg                Trollhättans SOK                                12:00 
          249604 Lars Grehn                 Mullsjö SOK                                     12:02 
          560703 Ulf Palmér                 Ulricehamns OK                                  12:04 
           17298 Per-Ola Johnsson           OK Kullingshof                                  12:06 
           27485 Carl Johan Högstrand       Markbygdens OK                                  12:08 
           15024 Roland Svensson            Mariestads FK                                   12:10 
          520531 Lennart Jakobson           Tibro OK                                        12:12 
           38004 Jan Unosson                Bredareds IF                                    12:14 
           19989 Thomas Lundgren            Trollhättans SOK                                12:16 
         1393073 Robert Jessen              Främmestads IK                                  12:18 
           15255 Ingvar Andersson           OK Amne                                         12:20 
          551221 Alf Siewertz               Gudhems IF                                      12:22 
          444088 Ulf Bäckström              Hestra IF                                       12:24 
           13674 Kjell Kaminsky             IF Hagen                                        12:26 
          543112 Lennart Hålsjö             OK Skogshjortarna                               12:28 
          409555 Hans Ekberg                Trollhättans SOK                                12:30 
           38982 Tommy Roos                 Falköpings AIK OK                               12:32 
           28213 Björn Pettersson           Ulricehamns OK                                  12:34 
          522260 Göran Larsson              Vänersborgs SK                                  12:36 
          895222 Bengt Sune Jonsson         Hestra IF                                       12:38 
          245239 Hans Tuvesson              IF Hagen                                        12:40 



H50  (31)                                Startplats 1               

           15608 Ola Lundh                  IF Hagen                                        11:59 
          610827 Andres Laas                OK Skogshjortarna                               12:01 
           46740 Jörgen Ivarsson            Hestra IF                                       12:03 
           15869 Stefan Johansson           Trollhättans SOK                                12:05 
          214250 Torbjörn Salomonsson       Vänersborgs SK                                  12:07 
           11883 Torbjörn Löfving           Tibro OK                                        12:09 
          203803 Jonas Karlsson             Markbygdens OK                                  12:11 
          226253 Tore Bengtsson             Mariestads FK                                   12:13 
          353175 Ulf Nordgren               Bredareds IF                                    12:15 
          342827 Gunnar Johansson           Trollhättans SOK                                12:17 
           15604 Lars Holmberg              IF Hagen                                        12:19 
          263615 Krister Karlsson           Istrums SK                                      12:21 
           25720 Lennart Nilsson            Ulricehamns OK                                  12:23 
          419723 Anders Kjellberg           OK Flundrehof                                   12:25 
           18857 Lennart Josefsson          Rydboholms SK                                   12:27 
          306501 Ulf Nyström                Trollhättans SOK                                12:29 
          600328 Nils-Olof Larsson          Vänersborgs SK                                  12:31 
          353580 Jonas Lundgren             Tibro OK                                        12:33 
          575555 Lennart Karlsson           Markbygdens OK                                  12:35 
          362552 Per Andersson              OK Orinto                                       12:37 
          429776 Tuomo Saaranen             OK Skogshjortarna                               12:39 
          226365 Lennart Ekvall             Trollhättans SOK                                12:41 
           15667 Stefan Stomberg            IF Hagen                                        12:43 
           25622 Bengt Lundberg             Istrums SK                                      12:45 
          600708 Christer Mannfolk          Ulricehamns OK                                  12:47 
          610325 Magnus Joelsson            SOK 68                                          12:49 
           25388 Lars-Olof Schön            Hestra IF                                       12:51 
          306508 Arne Nåbo                  Trollhättans SOK                                12:53 
          214225 Leif Moberg                Vänersborgs SK                                  12:55 
          353575 Karl Olsson                Tibro OK                                        12:57 
          214230 Hans Hansson               Markbygdens OK                                  12:59 



H45  (52)                                Startplats 1               

          263622 Joachim Friberg            Istrums SK                                      10:56 
          436054 Joakim Ström               OK Skogsvargarna                                10:58 
          501510 Bo Hallberg                Falköpings AIK OK                               11:00 
           29960 Stefan Aroneng             Hestra IF                                       11:02 
           17083 Bertil Åkesson             Markbygdens OK                                  11:04 
           25602 Tony Gustavsen             Istrums SK                                      11:06 
           46951 Dag Tryggö                 Trollhättans SOK                                11:08 
           44424 Pär Stenberg               OK Skogshjortarna                               11:10 
           27243 Jonas Månsson              K 3 IF                                          11:12 
          260853 Jonas Hagström             Falköpings AIK OK                               11:14 
          641124 Peter Brämerson            Tibro OK                                        11:16 
          885577 Lars G Johansson           Vänersborgs SK                                  11:18 
          641337 Per Sundqvist              OK Tranan                                       11:20 
          306499 Bengt Norrman              Trollhättans SOK                                11:22 
          302594 Hans Voksepp               OK Skogshjortarna                               11:24 
          203897 Erik Gustafsson            IK Albion                                       11:26 
          640527 Magnus Blennow             Falköpings AIK OK                               11:28 
           17270 Tommy Bäck                 OK Kullingshof                                  11:30 
           28816 Niclas Andersson           Markbygdens OK                                  11:32 
          260984 Björn Nilsson              Ryda SK                                         11:34 
          439928 Bo Westerberg              Trollhättans SOK                                11:36 
          441032 Jonas Ornung               OK Skogshjortarna                               11:38 
           15899 Gunnar Johansson           OK Skogsvargarna                                11:40 
          631030 Pär Larsson                IF Hagen                                        11:42 
          620700 Stefan Lund                OK Orinto                                       11:44 
           11241 Klaes Axelsson             Mullsjö SOK                                     11:46 
          203847 Kent Skärberg              Vänersborgs SK                                  11:48 
           11841 Peter Lillen Nilsson       OK Tranan                                       11:50 
          262666 Stefan Spetz               Ulricehamns OK                                  11:52 
          429854 Mats G Andersson           OK Skogshjortarna                               11:54 
           15053 Ulf Andersson              Mariestads FK                                   11:56 
          246056 Sören Wilhelmsson          Falköpings AIK OK                               11:58 
          341026 Jens Lindström             Tibro OK                                        12:00 
          304956 Magnus Wallin              Markbygdens OK                                  12:02 
           25781 Lasse Karlsson             Istrums SK                                      12:04 
          427848 Stefan Hornebrant          Trollhättans SOK                                12:06 
          362061 Hans Lindgren              OK Skogshjortarna                               12:08 
           15318 Henrik Karlsson            OK Skogsstjärnan                                12:10 
          433608 Stefan Carlsson            Falköpings AIK OK                               12:12 
           17272 Ingvar Ivarsson            OK Kullingshof                                  12:14 
          209494 Peter Cederberg            Vänersborgs SK                                  12:16 
          345356 Christian Jansson          OK Tranan                                       12:18 
          217423 Hans Kööhler               Trollhättans SOK                                12:20 
           15804 Lars Björking              OK Skogshjortarna                               12:22 
          650110 Peter Strömdahl            OK Skogsvargarna                                12:24 
          246065 Erik Löseth                Falköpings AIK OK                               12:26 
           46738 Kent Klasson               Hestra IF                                       12:28 
          203809 Tomas Tranberg             Markbygdens OK                                  12:30 
          610310 Björn Öberg                Ryda SK                                         12:32 
          306493 Martin Mandinger           Trollhättans SOK                                12:34 
          640124 Kjell Einarsson            OK Skogshjortarna                               12:36 
           42436 Anders Jonsson             OK Klyftamo                                     12:38 



H40  (27)                                Startplats 1               

          700526 Joakim Lundberg            Ulricehamns OK                                  12:13 
          690320 Pär-Anders Järsenholt      Ulricehamns OK                                  12:15 
          202305 Nils Gustavsson            IFK Göteborg                                    12:17 
          710600 Thomas Andersson           OK Tranan                                       12:19 
          680402 Henrik Pettersson          Falköpings AIK OK                               12:21 
           19542 Max Tholén                 OK Skogshjortarna                               12:23 
          302651 Björn Mårtensson           OK Skogsstjärnan                                12:25 
           29886 Stefan Gustavsson          Tibro OK                                        12:27 
          229569 Björn Kristiansson         Trollhättans SOK                                12:29 
          343826 Fredrik Ask                Markbygdens OK                                  12:31 
          710322 Richard Tengström          Vänersborgs SK                                  12:33 
           11821 Kenneth Johansson          OK Tranan                                       12:35 
          263906 Mika Tolonen               OK Amne                                         12:37 
          229218 Dennis Roos                SOK Träff                                       12:39 
          435830 Svante Berglund            Ulricehamns OK                                  12:41 
          215685 Jan Wiklund                IK Wilske                                       12:43 
          344498 Fredrik Plumppu            Bredareds IF                                    12:45 
           14042 Mikael Bergstedt           Markbygdens OK                                  12:47 
          438001 Anders Carlsson            Vänersborgs SK                                  12:49 
           12480 Mats Kindlund              OK Tranan                                       12:51 
           15603 Mats Hedman                IF Hagen                                        12:53 
          353151 Kennet Öhlund              IK Ymer                                         12:55 
          347158 David Olsson               OK Skogsstjärnan                                12:57 
           29885 Pär-Magnus Bjurek          Tibro OK                                        12:59 
           27762 Patrik Svantesson          Trollhättans SOK                                13:01 
          679999 Per-Anders Axelsson        Markbygdens OK                                  13:03 
          264604 Håkan Jansson              Vänersborgs SK                                  13:05 



H35  (18)                                Startplats 1               

           28503 Jörgen Lindh               Främmestads IK                                  11:05 
          440703 Patrik Fondin              Herrljunga SK Skid o OL                         11:07 
           19533 Erik Aamot                 OK Skogshjortarna                               11:09 
          740404 Mikael Rännare             Hjobygdens OK                                   11:11 
          351089 Johan Åhlund               Vänersborgs SK                                  11:13 
          219910 Calle Andersson            OK Skogsstjärnan                                11:15 
          347057 Martin Udd                 Markbygdens OK                                  11:17 
          760511 Henrik Erickson            Ulricehamns OK                                  11:19 
          740531 Patrik Svalin              Vänersborgs SK                                  11:21 
           29855 Stefan Andersson           Istrums SK                                      11:23 
          306803 Claes Setthagen            OK Tranan                                       11:25 
           25103 Jonas Gustafsson           Vänersborgs SK                                  11:27 
          720411 Erik Tholén                OK Skogshjortarna                               11:29 
          229544 Henrik Sahlström           Främmestads IK                                  11:31 
          740419 Daniel Olsson              Dalsjöfors GOIF                                 11:33 
          760528 Tomas Johansson            Vänersborgs SK                                  11:35 
          429980 Tomas Bergsten             Istrums SK                                      11:37 
          750908 Mathias Häggblom           OK Klyftamo                                     11:39 



H21  (54)                                Startplats 1               

672       870217 Henrik Lundqvist           OK Gynge                                        10:52 
673       830927 Christian Arnesson         Ulricehamns OK                                  10:54 
674       880909 Jonas Wallin               Vänersborgs SK                                  10:56 
675       260977 Andreas Branell            Ryda SK                                         10:58 
621        25391 Erik Jonsson               Hestra IF                                       11:00 
622       905956 Simon Markendahl           OK Klyftamo                                     11:02 
623       351100 Robert Enbom               Vänersborgs SK                                  11:04 
624       263746 Johan Olofsson             OK Skogshjortarna                               11:06 
625       888818 Anton Pettersson           Mariestads FK                                   11:08 
626       434080 Johan Leijgård             Gudhems IF                                      11:10 
627       890619 Mikael Nilsson             Snättringe SK                                   11:12 
628       831215 Rickard Holmqvist          Hestra IF                                       11:14 
629       535251 Simon Andersson            OK Kullingshof                                  11:16 
630       880314 Niclas Sahlin              Vänersborgs SK                                  11:18 
631       202452 Karl Larsson               OK Skogshjortarna                               11:20 
632       920674 Michal Besta               FK Göingarna                                    11:22 
633       901290 Gustav Eklöf               Ulricehamns OK                                  11:24 
634       900720 Rickard Börjesson          Hestra IF                                       11:26 
635       887166 Mirek Hadac                POBO Opava                                      11:28 
636       800322 Martin Hogedal             Vänersborgs SK                                  11:30 
637       760810 Martin Ivarsson            OK Skogshjortarna                               11:32 
638       760408 Anders Påhlman             Istrums SK                                      11:34 
639       880503 Joakim Gustavsson          Tibro OK                                        11:36 
640       780802 Joakim Axelsson            Trollhättans SOK                                11:38 
641       850621 Christian Holmqvist        Hestra IF                                       11:40 
642       202453 Andreas Claesson           OK Kullingshof                                  11:42 
644       891026 Johan Törnroth             Hjobygdens OK                                   11:46 
645       887157 Filip Hadac                FK Göingarna                                    11:48 
646       500600 Marcus Kvarndal            Ulricehamns OK                                  11:50 
647       771210 Conny Rantzow              Hestra IF                                       11:52 
648        38141 Gustaf Wennerberg          OK Klyftamo                                     11:54 
649       880119 Mattias Nilsson            Vänersborgs SK                                  11:56 
650        19515 Kristian Gustafsson        OK Skogshjortarna                               11:58 
651        36227 Erik Skaar                 Ryda SK                                         12:00 
652       918273 Andreas Leijgård           Gudhems IF                                      12:02 
653        13683 Mats Toftén                K 3 IF                                          12:04 
654       354082 Fredrik Sundström          Hestra IF                                       12:06 
655        17300 Marcus Johnsson            OK Kullingshof                                  12:08 
656       841120 Erik Tengvall              Vänersborgs SK                                  12:10 
657        19550 Calle Stenberg             OK Skogshjortarna                               12:12 
658       515444 Boris Navratil             FK Göingarna                                    12:14 
659       880922 Oskar Eklöf                Ulricehamns OK                                  12:16 
660        29959 Anders Ingemarsson         Hestra IF                                       12:18 
661       920652 Robert Barcik              POBO Opava                                      12:20 
662       820409 Tobias Lindell             Vänersborgs SK                                  12:22 
663       446008 Max Karle                  OK Skogshjortarna                               12:24 
664       821231 Fredrik Johansson          OK Skogsstjärnan                                12:26 
665       217178 Johan Li                   Tibro OK                                        12:28 
666       599699 Andreas Holmqvist          Hestra IF                                       12:30 
667        38773 Fajer Wennerberg           OK Klyftamo                                     12:32 
668       707172 Jesper Stenström           Vänersborgs SK                                  12:34 
669        13658 Johan Olsson               Hjobygdens OK                                   12:36 
670        38010 Lars Jakobsson             IF Hagen                                        12:38 
671       781128 Thomas Gustavsson          Gudhems IF                                      12:40 



H20  (12)                                Startplats 1               

          550560 Nils Spetz                 Ulricehamns OK                                  11:00 
          501788 David Johansson            Hestra IF                                       11:02 
          921606 Joel Udd                   Markbygdens OK                                  11:04 
          885588 Albin Evertsson            OK Klyftamo                                     11:06 
          600003 Joakim Karlsson            Hestra IF                                       11:08 
          982982 Tobias Mattsson            Trollhättans SOK                                11:10 
          910827 Niklas Österlund           Ulricehamns OK                                  11:12 
           29955 John Börjesson             Hestra IF                                       11:14 
          920311 Johan Högstrand            Markbygdens OK                                  11:16 
          910405 Jesper Nilsson             Ulricehamns OK                                  11:18 
           29958 Dan Börjesson              Hestra IF                                       11:20 
          920909 Albin Andersson            Markbygdens OK                                  11:22 



H18  (16)                                Startplats 2               

          351447 Pontus Johansson           OK Kullingshof                                  11:40 
          952219 Martin Larsson             Hestra IF                                       11:42 
          930220 Simon Skogman              Markbygdens OK                                  11:44 
           15630 Gustav Magnusson           IF Hagen                                        11:46 
          932606 Rasmus Bäck                OK Kullingshof                                  11:48 
          214290 Per Moberg                 Vänersborgs SK                                  11:50 
          249614 Gustav Hagström            Falköpings AIK OK                               11:52 
          940603 Johan Andersson            Ryda SK                                         11:54 
          902933 Anton Karlsson             OK Kullingshof                                  11:56 
          547975 Martin Ahlberger           Hestra IF                                       11:58 
                 Filip Andersson            Markbygdens OK                                  12:00 
          519808 Erik Classon               OK Orinto                                       12:02 
          931017 Jesper Sjögren             OK Kullingshof                                  12:04 
          940306 Erik Skärberg              Vänersborgs SK                                  12:06 
          940710 Pontus Karlsson            Markbygdens OK                                  12:08 
          940308 Mattias Dahlberg           Istrums SK                                      12:10 



H16  (27)                                Startplats 1               

577       244121 Erik Persson               Markbygdens OK                                  12:07 
551        17291 Emil Johansson             OK Kullingshof                                  12:09 
552       639093 Oscar Stenberg             OK Skogshjortarna                               12:11 
553       961227 Filip Södervall            IK Gandvik                                      12:13 
554       953319 Markus Larsson             Hestra IF                                       12:15 
555       304961 Niklas Frisk               Markbygdens OK                                  12:17 
556       227689 Erik Bäcklund Ekvall       Trollhättans SOK                                12:19 
557        28613 Albin Axelsson             Mullsjö SOK                                     12:21 
558       244621 Martin Scott               Mariestads FK                                   12:23 
559        44972 Tobias Pentonen            Hestra IF                                       12:25 
560       950722 Björn Cederberg            Vänersborgs SK                                  12:27 
561       208079 Karl Karlsson              OK Kullingshof                                  12:29 
562       362065 Eric Brattåsen             OK Skogshjortarna                               12:31 
563       262827 Olle Månsson               SOK Träff                                       12:33 
564       950495 Einar Nordgren             Hestra IF                                       12:35 
565        29582 Erik Widmark               IF Hagen                                        12:37 
566       355294 Oskar Johansson            OK Klyftamo                                     12:39 
567       580505 Christoffer Johansson      Trollhättans SOK                                12:41 
568       364849 Richard Lundstedt          Mullsjö SOK                                     12:43 
569       226500 Marcus Bengtsson           Mariestads FK                                   12:45 
570       960312 Filip Grahn                Hestra IF                                       12:47 
571       218223 Alfred Jansson             Vänersborgs SK                                  12:49 
572       951223 Johan Ivarsson             OK Kullingshof                                  12:51 
573       441013 Johan Larsson              OK Skogshjortarna                               12:53 
574       950195 Anton Nilsson              OK Tranan                                       12:55 
575       960096 Linus Landergren           Hestra IF                                       12:57 
576       344006 Klas Udd                   Markbygdens OK                                  12:59 



H14  (30)                                Startplats 1               

          417632 Carl Jungert               Mariestads FK                                   11:13 
          439893 Edvin Carlsson             Markbygdens OK                                  11:15 
          970120 Ludvig Holmberg            OK Tranan                                       11:17 
          229655 Erik Svensson              OK Klyftamo                                     11:19 
          353008 William Johnsson           OK Skogshjortarna                               11:21 
          427792 Gustav Johansson           Ulricehamns OK                                  11:23 
          970609 Markus Pettersson          Vänersborgs SK                                  11:25 
           39736 Jesper Lindström           IK Gandvik                                      11:27 
          580507 Adam Johansson             Trollhättans SOK                                11:29 
          245221 Filip Karlsson             IF Hagen                                        11:31 
          971337 Emil Johansson             Bredareds IF                                    11:33 
           15057 Simon Wallenstein          Mariestads FK                                   11:35 
          980318 Ola Löseth                 Falköpings AIK OK                               11:37 
          427791 Ludwig Johansson           Ulricehamns OK                                  11:39 
          980304 Johan Höög                 OK Kullingshof                                  11:41 
          971010 Erik Andersson             Ryda SK                                         11:43 
          245051 Ola Holtbring              OK Amne                                         11:45 
          567899 Victor Helgesson           Hestra IF                                       11:47 
          350730 Christoffer Wallgren       Istrums SK                                      11:49 
          417637 Jonathan Andersson         Mariestads FK                                   11:51 
          970221 Ivar Sörqvist              Markbygdens OK                                  11:53 
          513377 Eric Jansson               OK Tranan                                       11:55 
           42448 Oskar Dahlström            OK Klyftamo                                     11:57 
          362064 Linus Andersson            OK Skogshjortarna                               11:59 
          444644 Jacob Jonstoij             Ulricehamns OK                                  12:01 
          409350 Arvid Jernstig             Vänersborgs SK                                  12:03 
          249287 Axel Johansson             IK Gandvik                                      12:05 
          256612 Elias Bäcklund-Ekvall      Trollhättans SOK                                12:07 
          436007 Emil Jansson               IF Hagen                                        12:09 
          812999 Samuel Plumppu             Bredareds IF                                    12:11 



H12  (36)                                Startplats 2               

          344238 Gunnar Löfqvist            IF Hagen                                        11:06 
          354064 Klas Johansson             OK Tranan                                       11:08 
          441970 Teodor Danielsson          Istrums SK                                      11:10 
          439887 Gustav Carlsson            Markbygdens OK                                  11:12 
          436104 Axel Olsson                OK Skogsstjärnan                                11:14 
          245278 Oscar Stomberg             IF Hagen                                        11:16 
          362600 Albin Alsiö                Falköpings AIK OK                               11:18 
          580506 Filip Johansson            Trollhättans SOK                                11:20 
          214213 Gustav Nyman               Vänersborgs SK                                  11:22 
          439890 Axel Lomander              Markbygdens OK                                  11:24 
          245085 Albin Cupan                OK Amne                                         11:26 
          436008 Hampus Nyström             IF Hagen                                        11:28 
          437275 Isak Dahlström             OK Klyftamo                                     11:30 
                 Oskar Fransson             Lidköpings VSK                                  11:32 
          246679 Samuel Ekman               OK Kullingshof                                  11:34 
          203893 Tor Lindström              IK Wilske                                       11:36 
          436015 Marcus Carlsson            IF Hagen                                        11:38 
          417638 Joel Andersson             Mariestads FK                                   11:40 
           27761 Eric Berlin                Trollhättans SOK                                11:42 
          260860 William Lundstedt          Mullsjö SOK                                     11:44 
          306559 Olle Sörqvist              Markbygdens OK                                  11:46 
          306818 Svante Larsson             Hjobygdens OK                                   11:48 
          344202 Olle Hedman                IF Hagen                                        11:50 
          433610 Simon Wiklund              Falköpings AIK OK                               11:52 
          354070 Erik Lindström             OK Tranan                                       11:54 
          244731 Emil Karlsson              Hestra IF                                       11:56 
          990106 Felix Axelsson             Markbygdens OK                                  11:58 
          229296 Oscar Roos                 SOK Träff                                       12:00 
          344212 Carl Holmberg              IF Hagen                                        12:02 
                 Eric Nystrand              OK Klyftamo                                     12:04 
          992103 Eskil Tryggö               Trollhättans SOK                                12:06 
          437474 Patrik Gustafsson          OK Kullingshof                                  12:08 
          500522 Axel Åkesson               Markbygdens OK                                  12:10 
          417476 Joel Plumppu               Bredareds IF                                    12:12 
          226427 Daniel Bogren              IF Hagen                                        12:14 
          231225 Filip Jungert              Mariestads FK                                   12:16 



H10  (27)                                Startplats 2               

          441202 Lukas Gustafsson           IK Ymer                                         11:13 
          444544 Tobias Erixon              OK Kullingshof                                  11:15 
          421466 Per Hedman                 IF Hagen                                        11:17 
          431233 Albin Tengström            Främmestads IK                                  11:19 
          208219 Hugo Setthagen             OK Tranan                                       11:21 
          435905 Tor Rännare                Hjobygdens OK                                   11:23 
          902919 Marcus Hermansson          IF Hagen                                        11:25 
          921010 Joar Tryggö                Trollhättans SOK                                11:27 
          253959 Petter Leibe-Bergstedt     Markbygdens OK                                  11:29 
          409322 Anton Karlsson             Mariestads FK                                   11:31 
          246699 Oskar Ekman                OK Kullingshof                                  11:33 
          245235 Erik Frisk                 IF Hagen                                        11:35 
          203875 Alfred Pettersson          Falköpings AIK OK                               11:37 
          435828 Axel Berglund              Ulricehamns OK                                  11:39 
          427013 Hampus Andersson           Lidköpings VSK                                  11:41 
          445426 Johan Hedman               IF Hagen                                        11:43 
          435333 Hugo Mandinger             Trollhättans SOK                                11:45 
           25126 Jacob Österman             Vänersborgs SK                                  11:47 
          446016 Jonatan Flink-Ornung       OK Skogshjortarna                               11:49 
          445405 Anton Carlsson             IF Hagen                                        11:51 
          203850 Vidar Hallberg             Främmestads IK                                  11:53 
          214286 Olle Leibe-Bergstedt       Markbygdens OK                                  11:55 
          217465 Jesper Nilsson             Ryda SK                                         11:57 
          344222 Johan Holmberg             IF Hagen                                        11:59 
          550121 Linus Kristiansson         Trollhättans SOK                                12:01 
          408760 Ludvig Carlbom             Ulricehamns OK                                  12:03 
          436108 Johan Mårtensson           OK Skogsstjärnan                                12:05 



D75  (3)                                 Startplats 1               

           15617 Britta Sahl                IF Hagen                                        11:20 
           25635 Anita Pehrsson             Istrums SK                                      11:22 
           15266 Ruth Nyström               OK Amne                                         11:24 



D70  (9)                                 Startplats 1               

           15602 Margareta Holmberg         IF Hagen                                        11:21 
           15037 Anne-Catrine Persson       Mariestads FK                                   11:24 
           27628 Brita Särdquist            IK Ymer                                         11:27 
           19267 Ulla Höök                  OK Klyftamo                                     11:30 
           28476 Lisbeth Johansson          OK Skogshjortarna                               11:33 
           15038 Birgit Karlsson            Mariestads FK                                   11:36 
           36465 Mariann Kjellberg          Bredareds IF                                    11:39 
           15249 Lilian Bengtsson           OK Amne                                         11:42 
           29942 Birgit Smedberg-Nilsson    Hestra IF                                       11:45 



D65  (19)                                Startplats 1               

           18846 Linnéa Claesson            Rydboholms SK                                   11:01 
           25120 Birgitta Stenström         Vänersborgs SK                                  11:03 
           29940 Enid Ingemarsson           Hestra IF                                       11:05 
           38808 Ingrid Hermansson          IK Ymer                                         11:07 
           42846 Britta Larsson             OK Frisene                                      11:09 
           19290 Margit Ryberg              OK Klyftamo                                     11:11 
           30800 Kaarina Voudinmäki         Mullsjö SOK                                     11:13 
           25119 Gunnel Palgrim             Vänersborgs SK                                  11:15 
           37365 Berit Ivehag               Främmestads IK                                  11:17 
           30100 Kerstin Ernvid             Ulricehamns OK                                  11:19 
           25599 Britt Rangert              IK Ymer                                         11:21 
           12468 Birgitta Johansson         OK Tranan                                       11:23 
           30333 Bibbi Appelgren            Mariestads FK                                   11:25 
           19116 Birgitta Carlsson          OK Orinto                                       11:27 
           25118 Gunvor Jonsson             Vänersborgs SK                                  11:29 
           15244 Ulla Öhrström              OK Amne                                         11:31 
           28463 Gunnel Svensson            IK Ymer                                         11:33 
           42851 Lillemor Lorén             OK Frisene                                      11:35 
           19273 Anita Linnéa Nordberg      OK Klyftamo                                     11:37 



D60  (8)                                 Startplats 1               

           25637 Britt-Mari Rydberg         Istrums SK                                      12:22 
           19278 Kristina Larsson           OK Klyftamo                                     12:24 
          517078 Berith Pettersson          Vänersborgs SK                                  12:26 
           13684 Kajsa Toftén               Hjobygdens OK                                   12:28 
           38728 Britt-Marie Larsson        SOK 68                                          12:30 
           25130 Görel Nordin               Vänersborgs SK                                  12:32 
           44556 Inger Holmstrand           Herrljunga SK Skid o OL                         12:34 
           11887 Gisela Löfving             Tibro OK                                        12:36 



D55  (20)                                                           

          260956 Kerstin Andersson          Ryda SK                                         11:54 
           15674 Inger Westerberg           IF Hagen                                        11:57 
           15812 Monica Ivarsson            OK Skogshjortarna                               12:00 
          531203 Gunilla Hogedal            Vänersborgs SK                                  12:03 
           15741 Lizkulla Pettersson        Markbygdens OK                                  12:06 
          550815 Pia Svensson               Falköpings AIK OK                               12:09 
           15879 Kerstin Svensson           Trollhättans SOK                                12:12 
           15657 Evamarie Lundahl           IF Hagen                                        12:15 
           11892 Berit Klamfelt             Tibro OK                                        12:18 
           12370 Monica Martinsson          OK Tranan                                       12:21 
           38251 Kristina Roos Larsson      Bredareds IF                                    12:24 
           15256 Britt-Marie Andersson      OK Amne                                         12:27 
           28491 Ingrid Jessen              Främmestads IK                                  12:30 
           17262 Margaretha Johansson       OK Kullingshof                                  12:33 
           15681 Gunnel Hultqvist           IF Hagen                                        12:36 
          203878 Kerstin Karlsson           Tidaholm SOK Sisu                               12:39 
           15042 Monica Lööf                Mariestads FK                                   12:42 
           28827 Marita Larsson             Markbygdens OK                                  12:45 
          246052 Ing-Marie Hjert            Falköpings AIK OK                               12:48 
          540528 Anita Eklöf                IK Ymer                                         12:51 



D50  (23)                                Startplats 1               

           25785 Jane Johansson             Istrums SK                                      11:30 
           15315 Gunilla Johansson          OK Skogsstjärnan                                11:32 
           29166 Barbro Törnroth            Hjobygdens OK                                   11:34 
          240909 Radka Kühnel               Trollhättans SOK                                11:36 
           15815 Ann Laas                   OK Skogshjortarna                               11:38 
          610126 Britta Sahlin              Vänersborgs SK                                  11:40 
           15628 Eva Rabe-Magnusson         IF Hagen                                        11:42 
          610304 Marianne Hansson           Bredareds IF                                    11:44 
           27489 Kristin Hansson            Markbygdens OK                                  11:46 
          350724 Ann-Charlotte Jakobsson    Istrums SK                                      11:48 
           44563 Susanne Olsson             Herrljunga SK Skid o OL                         11:52 
           44415 Monika Ljunglide           OK Kullingshof                                  11:54 
          409327 Yvonne Bengtsson           Mariestads FK                                   11:56 
           13659 Iréne Banck                IF Hagen                                        11:58 
           29860 Gun Lundberg               Istrums SK                                      12:00 
           33416 Britt-Marie Johanson       OK Skogsstjärnan                                12:02 
           13652 Ingrid Schmiterlöw         Hjobygdens OK                                   12:04 
           30542 Catharina Carlsson         Trollhättans SOK                                12:06 
          353006 Annette Olofsson           OK Skogshjortarna                               12:08 
          611026 Annette Falck-Larsson      Vänersborgs SK                                  12:10 
          610331 Ann Nyström                IF Hagen                                        12:12 
           36976 Gunilla Larsson            Bredareds IF                                    12:14 
           28847 Anne Udd                   Markbygdens OK                                  12:16 



D45  (27)                                Startplats 1               

          353174 Ingela Nordgren            Bredareds IF                                    12:12 
          409320 Maria Skogsberg            Mariestads FK                                   12:14 
          203804 Helena Andersson           Markbygdens OK                                  12:16 
          264607 Kristin Back               Vänersborgs SK                                  12:18 
           41879 Monica Laage               Falköpings AIK OK                               12:20 
          217459 Gunilla Edgren             Trollhättans SOK                                12:22 
          262667 Ann-Kristin Spetz          Ulricehamns OK                                  12:24 
          660628 Suzy Larsson               OK Skogshjortarna                               12:26 
          405493 Kerstin Larsson            IF Hagen                                        12:28 
          628050 Britt Andersson            Ryda SK                                         12:30 
           16208 Ann-Kristin Jansson        Hjobygdens OK                                   12:32 
          441963 Doris Danielsson           Istrums SK                                      12:34 
           15322 Marita Karlsson            OK Skogsstjärnan                                12:36 
           42438 Christina Jonsson          OK Klyftamo                                     12:38 
          959700 Petra Johansson            Trollhättans SOK                                12:40 
           49361 Yvona Svejdikova           POBO Opava                                      12:42 
           30807 Pia Käck-Fritzell          Mullsjö SOK                                     12:44 
           17282 Irené Andersson            OK Kullingshof                                  12:46 
           44463 Inger Larsson              Bredareds IF                                    12:48 
          640212 Gunnel Svensson            OK Tranan                                       12:50 
           27490 Marie Högstrand            Markbygdens OK                                  12:52 
          409351 Gunnel Jernstig            Vänersborgs SK                                  12:54 
          260854 Caroline Hagström          Falköpings AIK OK                               12:56 
          226458 Margareta Almqvist Manding Trollhättans SOK                                12:58 
          239578 Frida Mannfolk             Ulricehamns OK                                  13:00 
          353010 Helene Wengholt Johnsson   OK Skogshjortarna                               13:02 
           15607 Ewa Holmberg               IF Hagen                                        13:04 



D40  (28)                                Startplats 1               

          433751 Kristina Höök Patriksson   OK Klyftamo                                     10:52 
           44339 Inger Ström                OK Skogsvargarna                                10:54 
          344327 Eva-Lotta Lundberg         Ulricehamns OK                                  10:56 
           10465 Ylva Johansson             OK Skogsvargarna                                10:58 
           28455 Cathrine Herngren          IF Hagen                                        11:00 
          248545 Anna Höök                  OK Klyftamo                                     11:02 
           25369 Sara Åberg                 Hestra IF                                       11:04 
          246096 Ann-Christin Blennow       Falköpings AIK OK                               11:06 
           44472 Lena Karlsson              Markbygdens OK                                  11:08 
          218230 Inger Cederberg            Vänersborgs SK                                  11:10 
          345131 Annelie Hallqvist          IF Hagen                                        11:12 
          306824 Nina Gumaelius             Tibro OK                                        11:14 
          342806 Gitte Kristiansson         Trollhättans SOK                                11:16 
          263612 Carina Wallgren            Istrums SK                                      11:18 
           17273 Carina Ivarsson            OK Kullingshof                                  11:20 
           25121 Jenny Nyman                Vänersborgs SK                                  11:22 
           15696 Maria Bogren               IF Hagen                                        11:24 
           19264 Karin Andersson            OK Klyftamo                                     11:26 
          306817 Eva Larsson                Hjobygdens OK                                   11:28 
          343115 Carina Olsson              Falköpings AIK OK                               11:30 
           19900 Jeanette Sigenstam         Markbygdens OK                                  11:32 
          264608 Jessica Andersson          Vänersborgs SK                                  11:34 
           15668 Anna Stomberg              IF Hagen                                        11:36 
           19291 Anna-Karin Ryberg          OK Klyftamo                                     11:38 
           11834 Kristina Nilsson           OK Tranan                                       11:40 
          246022 Karin Torstensson          Falköpings AIK OK                               11:42 
          351443 Annika Bäck                OK Kullingshof                                  11:44 
          615465 Charlotte Österman         Vänersborgs SK                                  11:46 



D35  (12)                                Startplats 1               

          441283 Jenny Johansson            IK Ymer                                         11:46 
          435833 Annica Berglund            Ulricehamns OK                                  11:52 
           25127 Ulrika Rundblad            Främmestads IK                                  11:55 
           25353 Maria Krafft-Helgesson     Hestra IF                                       11:58 
          760028 Susanne Biörs              OK Tranan                                       12:01 
          341059 Angelica Brandqvist        Tibro OK                                        12:04 
           26934 Johanna Sundström          Hestra IF                                       12:07 
           11802 Annika Johansson           OK Tranan                                       12:10 
           25124 Katarina Enbom             Vänersborgs SK                                  12:13 
          354304 Malin Tengström            Främmestads IK                                  12:16 
          417604 Linnéa Börjesson           Hestra IF                                       12:19 
           14754 Ulrika Kindlund            OK Tranan                                       12:22 



D21  (19)                                Startplats 1               

609       870711 Helena Lidhage             Ulricehamns OK                                  10:59 
591       900120 Lina Larsson               Vänersborgs SK                                  11:01 
592       841227 Lina Hulander              Ulricehamns OK                                  11:03 
593         8798 Tereza Hadacova            POBO Opava                                      11:05 
594       229774 Lotta Toftén               Istrums SK                                      11:07 
595       402850 Therése Ivarsson           OK Skogshjortarna                               11:09 
596       264615 Sandra Axelsson            Vänersborgs SK                                  11:11 
597       245210 Jennie Nilsson             IF Hagen                                        11:13 
598        41876 Lina Dahlberg              Falköpings AIK OK                               11:15 
599        52941 Lucie Weissova             FK Göingarna                                    11:17 
600       203842 Sofia Salomonsson          Vänersborgs SK                                  11:19 
601        33545 Sofie Pettersson           Ulricehamns OK                                  11:21 
602       890119 Sanna Svensson             Främmestads IK                                  11:23 
603       613606 Emelie Unosson             Bredareds IF                                    11:25 
604       348316 Maria Svensson             Trollhättans SOK                                11:27 
605       800707 Emelie Svalin              Vänersborgs SK                                  11:29 
606        15682 Malin Hultqvist            IF Hagen                                        11:31 
607       306156 Elin Åkesson               Gudhems IF                                      11:33 
608       790707 Malin Sörstrand            OK Klyftamo                                     11:35 



D20  (5)                                 Startplats 1               

          263738 Lisa Pedersen              OK Skogshjortarna                               11:00 
          501119 Lisa Andersson             Ryda SK                                         11:03 
          242494 Linda Westerberg           Trollhättans SOK                                11:06 
           29151 Malin Larsson              Hjobygdens OK                                   11:09 
          242268 Emilia Henrysson           Tibro OK                                        11:12 



D18  (25)                                Startplats 1               

          433615 Klara Fredriksson          Falköpings AIK OK                               12:09 
          446013 Veronica Lindgren          OK Skogshjortarna                               12:11 
          942411 Julia Mattsson             Trollhättans SOK                                12:13 
          940616 Elin Högstrand             Markbygdens OK                                  12:15 
          940827 Frida Strömgård            Bredareds IF                                    12:17 
          943316 Kajsa Spetz                Ulricehamns OK                                  12:19 
          932903 Sofia Andrén               Tibro OK                                        12:21 
          510139 Pernilla Karlsson          Markbygdens OK                                  12:23 
          242008 Therese Enenge             Bredareds IF                                    12:25 
          522552 Viktoria Strandberg        Falköpings AIK OK                               12:27 
          940731 Sara Schmidt               Trollhättans SOK                                12:29 
          941022 Johanna Skogum             Markbygdens OK                                  12:31 
          625381 Sara Nilsson               OK Tranan                                       12:33 
          232405 Alena Sarmanova            POBO Opava                                      12:35 
          930303 Elin Olsson                Tibro OK                                        12:37 
          940714 Josefin Andersson          Markbygdens OK                                  12:39 
          931120 Lovisa Hansson             Bredareds IF                                    12:41 
          931012 Lovisa Mannfolk            Ulricehamns OK                                  12:43 
          208497 Lina Andersson             Trollhättans SOK                                12:45 
           10568 Lisa Wallin                Markbygdens OK                                  12:47 
          941337 Martina Johansson          Bredareds IF                                    12:49 
          203854 Malin Dahlberg             Falköpings AIK OK                               12:51 
          403895 Anna Olsson                Tibro OK                                        12:53 
          504277 Anne Hansson               Markbygdens OK                                  12:55 
          404389 Elin Sundqvist             OK Tranan                                       12:57 



D16  (27)                                Startplats 1               

537       343347 Amy Lundberg               Ulricehamns OK                                  11:43 
511       960809 Klara Andrén               Tibro OK                                        11:45 
512       967827 Stina Larsson              IF Hagen                                        11:47 
513       260872 Sara Hagström              Falköpings AIK OK                               11:49 
514       208050 Kristin Höög               OK Kullingshof                                  11:51 
515       353000 Ida Nordberg               OK Tranan                                       11:53 
516       960719 Linn Eriksson              Ryda SK                                         11:55 
517       209811 Jenny Edgren               Trollhättans SOK                                11:57 
518       341382 Lisa Wassén                Vänersborgs SK                                  11:59 
519       961022 Sofia Löseth               Falköpings AIK OK                               12:01 
520        25651 Sofia Karlsson             Istrums SK                                      12:03 
521       249272 Linnea Johansson           IK Gandvik                                      12:05 
522        44682 Hanna Larsson              Hjobygdens OK                                   12:07 
523       951601 Aina Edgren                Trollhättans SOK                                12:09 
524       960800 Clara Mannfolk             Ulricehamns OK                                  12:11 
525       950713 Linnea Herngren            IF Hagen                                        12:13 
526       960925 Elsa Wilhelmsson           Falköpings AIK OK                               12:15 
527       950905 Sofia Sjögren              OK Kullingshof                                  12:17 
528       952323 Elin Classon               OK Orinto                                       12:19 
529       960827 Johanna Öberg              Ryda SK                                         12:21 
530       217445 Clara Berlin               Trollhättans SOK                                12:23 
531       602069 Emelie Andersson           Vänersborgs SK                                  12:25 
532       950927 Amanda Blennow             Falköpings AIK OK                               12:27 
533       951612 Emelie Bäck                OK Kullingshof                                  12:29 
534       427018 Johanna Andersson          Lidköpings VSK                                  12:31 
535       963025 Sofie Andersson            Ryda SK                                         12:33 
536       960103 Josefine Kristiansson      Trollhättans SOK                                12:35 



D14  (33)                                Startplats 1               

          730615 Anna Kristiansson          Trollhättans SOK                                12:00 
          980518 Sofia Grahn                Hestra IF                                       12:02 
          218244 Anna Moberg                Vänersborgs SK                                  12:04 
          405472 Linnéa Bogren              IF Hagen                                        12:06 
          354065 Sara Kindlund              OK Tranan                                       12:08 
           30805 Johanna Hagström           Falköpings AIK OK                               12:10 
          971227 Tove Wiberg                Mullsjö SOK                                     12:12 
          408566 Sara Hägnander             Lidköpings VSK                                  12:14 
          427785 Agnes Berglund             Ulricehamns OK                                  12:16 
          218296 Line Cederberg             Vänersborgs SK                                  12:18 
          791111 Lisa Johansson             OK Tranan                                       12:20 
          970608 Hanna Karlsson             Markbygdens OK                                  12:22 
          245091 Ida Holtbring              OK Amne                                         12:24 
          217452 Elvira Björklund           Trollhättans SOK                                12:26 
          226961 Lina Landergren            Hestra IF                                       12:28 
          331390 Malin Jansson              Hjobygdens OK                                   12:30 
          227911 Tove Lång                  IF Hagen                                        12:32 
          970731 Emma Nilsson               OK Tranan                                       12:34 
          980130 Vilma Blennow              Falköpings AIK OK                               12:36 
           30791 Alice Axelsson             Mullsjö SOK                                     12:38 
          347341 Filippa Andersson          Lidköpings VSK                                  12:40 
          350732 Lina Lundberg              Istrums SK                                      12:42 
           33404 Svea Hagrydh               Vänersborgs SK                                  12:44 
          970903 Hanna Lindström            OK Tranan                                       12:46 
          347122 Emelie Udd                 Markbygdens OK                                  12:48 
          260972 Elvira Larsson             Ryda SK                                         12:50 
          439927 Agnes Westerberg           Trollhättans SOK                                12:52 
          249124 Alice Aroneng              Hestra IF                                       12:54 
          214212 Olivia Nyman               Vänersborgs SK                                  12:56 
          227934 Matilda Herngren           IF Hagen                                        12:58 
          241788 Lina Sundqvist             OK Tranan                                       13:00 
          980120 Johanna Strandberg         Falköpings AIK OK                               13:02 
           30810 Malin Fritzell             Mullsjö SOK                                     13:04 



D12  (23)                                Startplats 2               

          436053 Sofi Ström                 OK Skogsvargarna                                12:20 
          903000 Alice Lundberg             Ulricehamns OK                                  12:22 
          990501 Sofia Österman             Vänersborgs SK                                  12:24 
          404393 Victoria Andersson         OK Tranan                                       12:26 
           12618 Emma Franzén               Lidköpings VSK                                  12:28 
          931011 Lisa Samuelsson            IK Ymer                                         12:30 
          992860 Klara Axelsson             Markbygdens OK                                  12:32 
          203888 Klara Segerström           IK Wilske                                       12:34 
          444084 Amanda Bergqvist           Hestra IF                                       12:36 
          352997 Emma Nordberg              OK Tranan                                       12:38 
           39735 Alice Södervall            IK Gandvik                                      12:40 
           15273 Sanna Tolonen              OK Amne                                         12:42 
          436109 Maja Wallenius             OK Skogsstjärnan                                12:44 
           11556 Fanny Svalin               Vänersborgs SK                                  12:46 
          209047 Malin Nilsson              OK Tranan                                       12:48 
          226989 Nathalie Johnson           Lidköpings VSK                                  12:50 
          260981 Natalie Larsson            Ryda SK                                         12:52 
          990124 Klara Ask                  Markbygdens OK                                  12:54 
          249191 Sofia Klasson              Hestra IF                                       12:56 
          364889 Maja Kindlund              OK Tranan                                       12:58 
          441122 Cornelia Hellqvist         Lidköpings VSK                                  13:00 
          990304 Ida Kristiansson           Trollhättans SOK                                13:02 
          347471 Hanna Mårtensson           OK Skogsstjärnan                                13:04 



D10  (20)                                Startplats 2               

          354293 Ida Ström                  OK Skogsvargarna                                12:15 
          427786 Felicia Järsenholt         Ulricehamns OK                                  12:17 
          417480 Elsa Plumppu               Bredareds IF                                    12:19 
          428923 Moa Alsiö                  Falköpings AIK OK                               12:21 
          421461 Erica Bogren               IF Hagen                                        12:23 
          244775 Nora Aroneng               Bredareds IF                                    12:25 
          231152 Sofia Tolonen              OK Amne                                         12:27 
          229248 Ida Roos                   SOK Träff                                       12:29 
          208089 Emma Ivarsson              OK Kullingshof                                  12:31 
          510708 Ellen Blennow              Falköpings AIK OK                               12:33 
          417601 Ida Helgesson              Hestra IF                                       12:35 
          331279 Sofia Jansson              Hjobygdens OK                                   12:37 
          405196 Alice Svalin               Vänersborgs SK                                  12:39 
          542201 Tove Eriksson              Ryda SK                                         12:41 
          710614 Alma Wilhelmsson           Falköpings AIK OK                               12:43 
          344206 Malin Stomberg             IF Hagen                                        12:45 
          364874 Irma Svensson              OK Klyftamo                                     12:47 
          920121 Malin Kristiansson         Trollhättans SOK                                12:49 
          203887 Isa Lindström              IK Wilske                                       12:51 
          342373 Emma Gustafsson            OK Kullingshof                                  12:53 



U2  (1)                                  Startplats 2   Start: 11:0 

          436012 Oskar Frisk                IF Hagen                                        11:00 



U1  (13)                                 Startplats 2   Start: 11:0 

          439472 Hanna Alsiö                Falköpings AIK OK                               11:00 
          203862 Vera Pettersson            Falköpings AIK OK                               11:00 
          245089 Kajsa Cupan                OK Amne                                         11:00 
          245043 Klara Cupan                OK Amne                                         11:00 
          421647 Tova Jansson               Vänersborgs SK                                  11:00 
          443268 Elin Danielsson            Istrums SK                                      11:00 
          429986 Isac Tanhua                Istrums SK                                      11:00 
          429987 Thea Tanhua                Istrums SK                                      11:00 
          436006 Tilde Hermansson           IF Hagen                                        11:00 
           19400 Elsa Södervall             IK Gandvik                                      11:00 
           20538 Oskar Dahlin               IK Gandvik                                      11:00 
          441282 Emilia Lindström           IK Gandvik                                      11:00 
           12600 Ida Franzén                Lidköpings VSK                                  11:00 



Inskolning  (3)                          Startplats 2   Start: 11:0 

          209495 Matilda Cederberg          Vänersborgs SK                                  11:00 
           25174 Sofie Johnson              Lidköpings VSK                                  11:00 
          427016 Emma Fransson              Lidköpings VSK                                  11:00 



Öppen Motion 3  (3)                      Startplats 2   Start: 11:0 

          441092 Kerstin Larsson            OK Skogshjortarna                               11:00 
          229228 Catarina Karlsson          SOK Träff                                       11:00 
          417635 Karina Andersson           Mariestads FK                                   11:00 



Öppen Motion 5  (10)                     Startplats 1   Start: 11:0 

          239552 Patrik Carlbom             Ulricehamns OK                                  11:00 
          229253 Linus Roos                 SOK Träff                                       11:00 
           15890 Thomas Asplund             OK Skogsvargarna                                11:00 
          218261 Anna Karin Skärberg        Vänersborgs SK                                  11:00 
          264605 Camilla Andersson          Vänersborgs SK                                  11:00 
          351441 Claes Johansson            OK Kullingshof                                  11:00 
          419732 Tommy Gustafsson           OK Kullingshof                                  11:00 
          419733 Soile Gustafsson           OK Kullingshof                                  11:00 
          263607 Anders Dahlberg            Istrums SK                                      11:00 
          429979 Anette Tanhua              Istrums SK                                      11:00 



Öppen Motion 7  (3)                      Startplats 1   Start: 11:0 

          234450 Karin Samuelsson           IK Ymer                                         11:00 
           44447 Ing-Marie Aroneng          Bredareds IF                                    11:00 
          208450 Bodil Ahlström             Trollhättans SOK                                11:00 



Öppen Motion 8  (1)                      Startplats 1   Start: 11:0 

           30639 Sammy Tanhua               Istrums SK                                      11:00 



H16Kort  (2)                             Startplats 1               

          441033 Adam Wesselhoff            OK Skogshjortarna                               11:00 
          247591 Anton Karlsson             OK Skogshjortarna                               11:02 



H14Kort  (2)                             Startplats 2               

          262819 Arvid Karlsson             SOK Träff                                       11:02 
          417639 Bjarke Hammer              Mariestads FK                                   11:04 



H12Kort  (2)                             Startplats 2               

          441284 Jonas Planck               IK Gandvik                                      11:00 
          244280 Simon Larsson              Hjobygdens OK                                   11:02 



D16Kort  (1)                             Startplats 1               

          229276 Johanna Kjellberg          OK Flundrehof                                   11:01 



D14Kort  (4)                             Startplats 2               

          343959 Marie Lindh                Främmestads IK                                  11:05 
          362070 Elin Voksepp               OK Skogshjortarna                               11:07 
          431234 Matilda Tengström          Främmestads IK                                  11:09 
          262809 Karin Månsson              SOK Träff                                       11:11 



D12Kort  (1)                             Startplats 2               

          507351 Matilda Rännare            Hjobygdens OK                                   11:04